Kahramanlığını kesip atabilir misin?

Alaaddin yeni kurtarıcı olarak Jafar’ın peşinden gittiğinde olaylar nasıl sarpa sardı bilmiyorum ama nedenini biliyorum. Abu yok. Abu nerede millet? 

Jasmine’in Alaaddin’i bulması, Alaaddin’in gücünü öğrenip, alışması; Kurtarıcı olmanın artılarını/eksilerini tartıp Agrabah’ı kurtarmasını aynı bölüme sığdırmışlar. Şikayet edecek değilim. Bir ara bölüm olmasındansa Emma-Alaaddin buluşmasının hemen olması iyi oldu. Böylece sezon başındaki bölümün ilk dakikalarına dönüp teori üretmeye başlayabiliriz. Jafar uçan halıyı nasıl ve ne zaman ele geçirdi mesela? Abu’nun bu dizide olmayacağını daha başlamadan kabullenmiştim aslında ama bir yerde bir sihirli lambanın içinde cin bizi bekliyor olabilir. Lamba Jafar’ın eline geçtiğinde ne olduğunu hepimiz hatırlıyoruz herhalde. 


Şampanya, manikür ve Rumple dedikodusu

Gold’un mikrodalgada ramen yapmasına, Cruella’nın Angry Birds oynamasına bayılmıştım. Bu bölüm de Zelena ve Evil Queen kendilerini güzellik salonuna atınca en az üç günüm şenlenmiş oldu. Evil Queen’in Emma’yı ailesine sırrını söyletmesinin altındaki amaç neydi anlayamadım. Şimdi herkes aynı sayfada buluştu. Belki de her şey Hook’un sihirli makası saklamamasıyla alakalı. Umarım o makas dönüp dolaşıp Evil Queen’in eline düşmez.  
Emma sırrını paylaştı paylaşmasına ancak David hâlâ babasının peşinde olduğunu kimseye söylemedi. Snow’dan bir ‘sır tutmamalıyız’ nutku da onu bekliyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER