Çocuklar mı yaman Yufkacı Salih mi?
Yıkılmadım, bisikletteyim
Yeni sezon yeni bölüm yeni karakterlerle geldi. Bir tek Elif Hanım geldi diye kestirip atmayın. Bakın bir evin haline. Yufkacı Salih hasta, çocuklar lay lay lom. Nermin’in bile tek amacı abisini evlendirmek olmuş. Oysa bunlar böyle miydi? Geçmişi bir düşündüm de aslında böylelerdi. Tüm yükü Salih Çelik çektiği için yansımayan çok kısım vardı. Arada boşluğu bulunca delikten çıkan potlar görünmeye başladı.

Anne değilim, hepsini bilemem; ama empati yaparak anlayabilirim. Baba olamam, o açıdan konuya sahip çıkamam; ama anlamaya çalışabilirim. Yıllarca tek başına evlatlarına kol kanat gererek hem anne hem baba olmaya çalışmak zor. Onları yetiştirmek, anne sevgisinin eksikliğini hissetmemelerini sağlamaya çalışmak için epeyce efor harcaması gerek. Yufkacı Salih bu konuda ne kadar başarılı olmuştur, ne kadar olmamıştır tartışılır. Yalnız net olduğum konu Salih’in haklı olduğu. Zaten anne ve babalar haksız da olsa haklı değiller midir? ^^

Nefes aldığın her salise hayattasın ve hayatta olduğun her saniye çalışmalısın. Üretmek, üretime katkıda bulunmak zorundasın. Zorundasın diyorum; çünkü aç kalamazsın. Aç kalmamak, para kazanmak senin hayatından zamanını alıyor, adeta vaktini emiyor. Sadece çalışmaya odaklandığın anda aileni unutma. Çünkü her daim sadece ailen senin yanındadır. Tıpkı seni olduğun gibi sevdiği gibi. Ebeveynlerden çocuklar kısmına geçiyorum.


Sahiplenen Ceylan tutuşu

Emrecan ve Ceylan. Henüz hayatın çok ama çok başında olan pırıl pırıl gençler. Ev yok, eşya yok, iş yok. Aileye güvenerek evlendiler. Hayat sanıldığı kadar kolay değil. İşi alabilmek için en güzel yemekleri yapmak zorundasın. Yaptığın güzel yemeğin karşı taraftan en yüksek notu almak zorunda. İşe alındı Emrecan ama eşin kıskanç. Şefin kadın ve sana zehirli sarmaşık gibi sardı. Ceylan iş istiyor, iş yerinde eşinin yanından ayrılmak istemiyor, eşinin sahipli olduğunu herkes bilsin istiyor. Normalde fiziksel olarak baksanız Ceylan, Emrecan’ın şefinden daha güzel, hoş, alımlı. Yalnız Ceylan kadın ve kadın eşini dişi sinekten bile kıskanır.^.^ Üstelik iş yerindeki kadın savaşı da ayrı parantez. Bak mesela eski çalışan olman yetmiyor. Ceylan’ın torpili gülümseyen yüzü olduve hoooppp Japon patrondan kariyeri kaptı. İşte o yüzden hep derim. Gülmek bedava, kimseden esirgemeyin.

Egemen’e kızmıyorum. Yanlış okumadınız, Egemen’e hiç ama hiç kızmıyorum. Egemen değişmedi ki! O zaten kötüydü, o zaten istedikleri uğruna ne gerekirse yapacağını söylemişti. Babasını aşağılayan adamdı. Para için sevgilisini satıp Aslı ile evlenmedi mi? Bakın değişen biri daha. Baba olmayan hazırlanması, karakterini biraz daha yumuşatmış. Aslı’ya değinmek istiyorum, değinemiyorum. Aile içinde yabancı biri. Çelik Ailesinin gelini diye göğsümü gere gere bağıramıyorum. (Resmen içime kaynana modu kaçtı.)


0034 Haluk ve eşi

Ece. Kariyer peşinde koşan, aşka umudunu kaybettiğinde karşısına çıkan Çılgın Haluk ile evlenen Ece. Ece Çelik’ten Ece Güney’e dönüşen hayatında değişen olaylar var. Hem de çok değişen olay var. Haluk artık kocası. Rekabet güzel, hoş da artık eş olduklarını anlamaları gerek. Ece değişti derken Haluk aynı kaldı diyemem. Salih’in sözü yerindeydi. Söz vermişti kızına iyi bakacağı için, üzmeyeceği için. Oysa şirketi kapacağını düşündüğünden türlü türlü numaralar yapıyor. Evde mi oturmasını istiyor Ece’nin? Haluk gerçekten böyle erkek mi? Evlenince Haluk da değişiyorsa umudumuz kırılmaz mı? Ece evlenmeden önce mutfağa girmiyordu. El bebek gül bebekti. Üstelik orta halliydi durumları. Şimdi kocaman Güney Holding’in sahibinin eşi oldu. Mutfağa mı girecek? Yemek yapsın, pasta yapsın, kek yapıp arkadaşlarını çağırsın; ama sürekli değil. Paran yoksa Haluk kayınpederin seve seve yardım eder. Zaten Salih de kızının evine gidince anladı ki görevleri bitmemiş, hala yardımına muhtaç evlatları. Çocuklar sorunları artarak büyüyor be Salih Baba.


Çok ağır durum çokkkk

Dava konusunda Haluk haklıydı. Çocuklara ders olsun diye açıldı. Biraz burunları sürtsün, anlasınlar hayatı, unutmasınlar aileyi, aile bağlarını. Baksana hemen sorun çıkmadı mı Salih olmayınca? Egemen abilik taslamadı mı? Emrecan büyüdüm havalarına girmedi mi? Ya ölmüş olsaydı Yufkacı Salih? Peşi miras kavgasıydı. Tek çocuklu Haluk araya girdi de eniştelik yaptı. İyisin, bayağı iyisin Haluk. Ve işte dış kapının mandalı olmadı mı Aslı? Davadan hamileler muaf mı oluyor? Gelinlerin muaf olmadığını Ceylan’dan biliyoruz.

Annelerinin ölüm tarihini unutmaları ayrı bir konuydu. Bir kere takvime sabah erkenden bakmaz mıyız? Akşam iş bitince mi tarihi hatırlarız? Bunu babalarının hatırlatmasına gerek yoktu. Doktor Elif cin gibi kadınsın, bayağı sevdim seni. Nesrin’in yanlış anlaşılmalardan dolayı üzülmesine kıyamasam da çok iyi arkadaş oldun Salih’e. Kendini, aileni, eşini, hayatını sorgulayacağın bir bölüm izledik. Gözlerimdeki yaşın kurumasına izin vermediniz amma olsundu. Şebo da geldi, mis gibi oldu. Şebo ve Büşra’ya aynı karakterde sevgili de getirirseniz çok ama çok memnun olurum. Haluk Güney gülüşüyle geçsin gününüz.

Ben pek yaman Salih Çelik dedim. Peki sence çocuklar mı Salih mi yaman?

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER