Normale dönüş

Ters köşelere yatmaya doyamadığım bir bölüm olmuş. Once Upon a Time ölü toprağını üzerinden atmıştı bu bölüm, umarım böyle devam eder. Özlemişim!

OUAT’ın tarzı belli. Hikayenin ilerlemesi için getirilen karakterler çoğu zaman unutulup bir sonraki ihtiyaç anına kadar Storybrooke’un derinliklerine gömülüyor, ardından alelacele açılan bir portalla kendi diyarlarına gidiyorlar. Bu karakterler ‘kötü’yse şayet, bu sefer ölümleri alelacele oluyor. (Bkz.Kral Arthur) Dr.Jekyll ve Mr.Hyde’ın hikayesinin uzamamasına sevindim. İletmek istedikleri mesajı iletip gittiler. Fakat o nasıl bir mesajdı…

Başından beri ‘Saf iyi / saf kötü yoktur.’ mesajı veriyorlarken niye birden Evil Queen ve Regina’yı iki ayrı kişilik yaptıklarını merak etmiştim. Şimdi Jekyll ve Hyde üzerinden gördük ki kötü yanını kendinden ayırmak diye bir şey yok. Evil Queen ölecekse, Regina da ölmeli. Bu dizideki bir karakterin yolu hakkında daha önce hiç bu kadar heyecanlanmamıştım. Bir yanım yeni yıla kalmadan kendi tezlerini çürütüp, Regina’yı kurtarmanın yolunu bulacaklarını biliyor ama bir ufak coştum işte. Sorunu nasıl çözecekleri bu bölümün yarısı kadar heyecanlı olsa razıyım. Tabii bir de Regina’nın kurtulmama ihtimali var ki birçok açıdan heyecan verici ve ilgi çekici olsa da; en kompleks karakterlerinden birini öldürmeye cesaretleri var mı bilemiyorum. Bu iş sonunda pekâlâ Evil Queen’in Emma’yı öldürmesine engel olmak için Regina’nın akla gelmeyecek şeyi yapmasıyla da sonuçlanabilir. Regina ve Emma’nın, ailenin geri kalanını kendi kötülüklerinden korumak için birbirlerine güvenmeleri de geçen sezona ufak bir selam oldu.


Konuş be Regina

Belle - Gold ilişkisinin geri dönüşü yok değil mi? Çünkü buradan sonra bir kılıf uydurulur da, Belle Gold’u affederse çok ağır konuşacağım. Nerede Tale As Old As Time’la danseden çift, nerede bunlar. Gold artık korkutucu olmaya başladı. Hep öyleydi tabii ama bir yanının Belle sayesinde yumuşak olduğunu biliyorduk. Şimdi yaptıklarıysa artık psikopatlık seviyesine ulaşmış durumda. Ve tek dileğim Belle’in bir kahramanlık numarasına kanıp da Gold’u affetmemesi.
 

Böyle öğrettiler de biz mi öğrenmedik

Snow’a söylediğim bütün lafları yutuyorum. Okunu yayını yeniden eline almışken neden normal hayat özlemi duyduğunu anlamamıştım. Meğer Snow’a güncelleme gelmiş. Okunu ve yayını okulda kullanmasını ayakta alkışlıyorum. Valla utandım.

Snow’un okula dönmesinin diğer artısıysa (Henry’nin okul yolunu bulması dışında.) Jasmine (Karen David) ile tanışmamız oldu. Ben yepyeni bir dünyaya hazırım. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER