Aklındaki kalbinde; kalbindeki dilinde!
“Herkes sevdiğiyle olmalı!”

Gülümse Yeter’in en eğlenceli bölümlerinden birini, Salı akşamı kaçırdığıma inanamıyorum! Allah’tan sağlam bir nedenim var! Geçtiğimiz hafta, Busan One Asia Festival’i izlemek ve sizlere aktarmak için Güney Kore’deydim. Çok şükür çok güzel geçti. Ama bu demek değildir ki Gülümse Yeter’i unuttum. Göz bebeklerimi nasıl unuturum?! Üstelik özlediğimi de fark ettim. Bu yüzden, bu hafta yorumumu biraz daha uzun tutup iki bölüme birden bakalım diyorum, ne dersiniz?

(Laf aramızda bu miras olayını tek bölüm gibi görüp, öyle yorumlamak daha güzel oldu.)

***

İlk önce #GülKem’den başlamak istiyorum. Gül'ü ve Kemal’i ayrı ayrı seviyorum. Beraberken de fena değiller. Ama ani kararlar alan Kemal ve her şeyi yanlış anlamaya müsait halli Gül’den çok hoşlanmıyorum. Kemal’in, Seçil’e rağmen hastanede kalmasını düşünenlerdenim. (Umarım öyle düşünen vardır.) Karşısına çıkan ilk zorlukta kuzuyu kurdun ellerine teslim eden Kemal. Belki bedeni hala Gül’ün etrafında ama ruhu başka yerlere gitsin istemiyorum. Yıkılamayan her duvarda bırakıp gittikten sonra ne anladım ben o aşktan. Ha, evet, kendince Gül’ü yanından uzaklaşarak onu koruyor da olabilir. Bu da bir olasılık. Ama kalıp, kanının son damlasına kadar savaşmak… “İyi ki” demek, “keşke” demekten iyidir sonuçta! Sanırım Gül’ü de Kemal’i de aşkları için savaşırken görmek istiyorum. Seçil’e ise artık direkt ölü taklidi yapıyor, Gül ile Kemal’e Sarp ve Yasemin’i örnek almalarını öneriyorum.

Bu nasıl depresyona girmek, nasıl pozlar?! (Hahahaha)

Sarp’ın Yasemin’e yürüyeceği her türlü belliydi. Esas kızımız-esas oğlanımız. Ancak Sarp’ın bu kadar doğru adımlar atacağını düşünmemiştim. Sonuçta 8 yıl boyunca Gül’e platonik bir şekilde âşık bir adamdan bahsediyoruz. Bazı devreler yanmıştır diye tahmin ediyordum. Yer yer yanık kokusu gelse de makine hala çalışabilir durumda. Sıkıntı yok. ^^ Yalnız Sarp’ta ateş bacayı nasıl sarmışsa küsmeye bile tahammülü yok. Aşk bee! 11.bölüm sonu ise bomba! Sarp ve Yasemin’in minik bir buse ile ressssmen YaSa olması muh-te-şem olmuş! Yasemin, hep bıcır bıcır, çok tatlı. Yasemin'i izlemek insanın içini mutlulukla dolduruyor ama aşık Sarp’ı izlemek de bir o kadar enfes. Sanırım dizileri neden bu kadar sevdiğim(iz) de bilinçaltım(ız)dan çıkıyor. Çevremizde sevgisini bu kadar güzel göstermeyi becerebilen adamlar göremediğimizden Sarp gibi adamlara dört elle sarılıyoruz. Konuşamasa da biz onu anlıyoruz. 

Gözlerimizin önünde birbirlerini seviyorlar, anlasanızaaaa!

Sanırım görmek istediğim şey tam olarak da bu: Bir yanda Gül diğer yanda Cem varken Sarp ve Yasemin’in tatlı flörtleşmeleri, minik kıskançlıkları, küçük tartışmaları… Aşka dair şeyler işte… Aynen devam genşşler!

Yalnız Hasan Efendi’nin ağzından kaçırdığı miras işi tam bir bombaymış! Aşk güzel de… Yer gök Yasemin ile Sarp’ın aşkı kokarken, paranın o iğrenç kokusuyla gelip işi bozmasını istemem. İstemeyiz, değil mi?  Mirasın kokusunu alan herkesin evlilik kurumuna duyduğu saygının artmış olması da… Zamanlama manidar. (Anaç bir ifade ile) Tabii ki her anne bana çocuğunun mürüvvetini görmek ister ama evliliğe giden yolun mirastan geçmesi… Cemil cümlenin yanlış ata oynuyor olması da ayrı bir dram! O kadar yanlış at ki Ayten’i üfürükçülere kadar götürdü. Ah be Ayten’im, senin ne işin var üfürükçülerde, hocalarda? Durduk yerde aksiyon çıkardın. Neyse, Ayten’in üfürükçüde yediği hurmaların dönüp dolaşıp Nermin'in saçına başına yapışacağını görmemiz lazımdı. 

Nefesi o kadar kuvvetli miymiş hakikaten? (Duygu, 28, bekar)

Lütfü ile Nermin’in her geçen bölüm daha bomba olması da kalp ben! Her bölüm daha iyi, daha iyi, daha iyi… Gerek Lütfü ile Nermin’in ayrı ayrı gerekse beraber sahnelerine bayılıyorum! Bu aralar gönlümün en birinçleri onlar. Nermin’in vakt-i zamanında Gül’e âşık olduğunu öğrenip Gül’ü övme seanslar muhteşemdi! Yalnız ben olsam doktorluktan pek yürümezdim. Çünkü biraz daha zorlarsa ruh ve sinir hastalıklarına kadar yolu var. (Bu cümle ürün yerleştirme içermektedir.) Ruh ve sinir hastalıkları doktoruna giderken Lütfü’nün dolmuşunu kullanın. Çünkü o Lütfü’nün dolmuşu. Lütfü’nün dolmuşu! Lütfü’nün dolmuşu! Paralarınızı bozuk olarak hazırlayın çünkü Lüftü’nün dolmuşu geliyor. (Reklamlar bitti.) Siz Lüftü’nün yaptığı o minik kazaya da aldanmayın. Hasan Dede’yi görünce panik oldu ondan, ondan!

Nerminiiiiim, dolmuşçu eşi de mi oldun? 

Burası buram buram egzoz ve aşk kokularıyla dolarken 12.bölüm yorum için bir sonraki sayfaya geçelim…
 
Yazı devam ediyor…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER