Once Upon a Time: Cilt 2
Once Upon a Time’ın altıncı sezonuna biraz geç başlayınca iki bölümü bir yazıda eritmeye karar verdim. Zaten geçtiğimiz sezonlara oranla daha sakin bir bölümle açtık hikâye kitabımızın ikinci cildini. Bunda yeni kötümüz Mr.Hyde’ı geçen seneden tanıyor olmamızın etkisi olabilir. Anlatılmamış Masallar diyarından gelen konuklarımız da alıştığımız üzere bölümlük hikâyelerimiz için oradalar. 
Emma’nın başı bu sezon bir kehanetle dertte. Öldüğünü gördüğü görüntüler bir yana, fiziksel olarak da Savior olmanın bir bedeli olduğunu hem o hem biz anlamış olduk. Türk asıllı Avustralyalı oyuncu Deniz Akdeniz’in hayat verdiği Alaaddin’in  Emma’yla yollarının kesişmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü soru -şimdilik- Emma ölecek mi değil; Alaaddin Emma’ya nasıl yardım edecek. ‘’Sonuna giden yolu değiştirebilirsin ama sonunu değiştiremezsin’’ diyen Kahin’e inanmayı çok isterdim ama Once Upon a Time’nın Emma’yı öldürecek cesareti olduğuna yine -şimdilik- inanmıyorum. 


Welcome back!

Alaaddin ve Emma üzerinden ‘Savior’ların kaderi’ başlığı açılmışken bir yandan da iyi yanım-kötü yanım çatışması başlıyor. Regina’nın Kötü Kraliçe’den kurtulması dizinin şimdiye kadar verdiği herkes tamamen iyi/kötü olmaz dersini yerle bir etmiş olsa da Lana Parrilla’yı son bir kez ‘Evil Queen’ olarak göreceğimiz için çok mızmızlanamıyorum. Yine de bu, son 3 sezonu Regina’nın kefaretine ayırıp da sonra şizofrenik bir hareketle içinden Kötü Kraliçe’yi çıkarmayı daha az tembel bir manevra yapmıyor. Regina’nın bunca zaman eski haline dönmesi için harcadığınız zamana yazık.

Geçen sezon Regina kahraman oldu mu, olacak mı derken fırsat ayağımıza geldi. Şu şartlar altında olmazsa daha da olmaz zaten. Regina kötü yarısıyla uğraşırken, Emma da beynindeki kötü seslerle (görüntülerle?) cebelleşiyor. Geçmişten gelen tek şey Kötü Kraliçe değil. Emma’nın Regina’ya güvensizliği de geri geliyor. Tıpkı eski günlerdeki gibi. Eskiye dönme konusunda bir sıkıntım yok, hatta keşke ilk sezona geri dönebilsek. Ama madem eskiye dönüyoruz tam dönelim. Kötü Kraliçe’nin yanı sıra Archie dönmüşken, Granny ve 7 Cüceler yine etrafta dolaşıyorken; Snow ve Charming’e de eski rollerini vermeye ne dersiniz. Ben varım diyor… 

Once Upon a Time Salı günleri saat 21:00’de Dizimax Drama kanalında ekrana geliyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER