Ehliyeti kimden aldınız?
Gülümse Yeter dizisinde işlerin elbet bir gün karışacağını tahmin ediyordum da üçüncü bölüm sonu itibariyle “Nasıl ya?” sorusunu soracağımı tahmin etmiyordum. Çünkü öyle! Son söyleyeceğimi, ilk önce söyleyip hemen konuya girmek istiyorum: Trafik hayattır. (Kamu spotu) #AşkTrafiği daha çok hayattır. (Gülümse Yeter spotu) Yavaş kullanın şu aşkı, kaza yapacaksınız! Evet, son söyleyeceğim buydu! ^^

***

Burası Civanların evi, buradan çıkış yok, desem abartmış olmam sanırım. Şu da olur: Bir gün herkesin yolu Civanların evine düşecek! Son dönemde zorunluluktan göçebe hayat tarzını benimseyen Özdemirlerin, Civanların evinde “bir süreliğine” kalacağını düşünürken artık eve resmen obalarını kurduğunu söyleyebiliriz. Özdemiroğulları Beyliği gibi.

Nerminciiiim, bebeğiiiiim, az ye de kendine bir uşak tut! Cınımmm. <3

Hasan Dedeciğim Şevki Bey’in hatırı diyor, patron diyor. Siz daha iyi bilirsiniz ama ev üstüne de ev olmaz derler, Hasan Dedeciğim. Üstelik siz evinizin kapısını onlara sonuna kadar açmışken, size takındıkları tavırlara bakın. Misafir de misafirliğini bilsin canım! Sana evini açan insanların evinden iğrenmek nedir? Ne pisliğini gördünüz Ayten’in?! Ahmet’in de dediği gibi: Özdemirler en temel insan davranışlarını unutmuşlar. Hâlbuki bir gülümseseler, bir teşekkür etseler, yeter!

El alemcilik forever!

Allah insanı gördüğünde eksik koymasın tabii ki ama bazı durumlarda sınavımız. Özellikle Nermin ve Lütfü cidden büyük bir sınavdan geçiyorlar. Kızların bu travmaları aşk ile atlayabileceklerini düşündüğüm için onlara elleşmiyorum. Ancak Lütfü konuştukça başına geliyor. Lütfü ile ilgili aklıma takılan başka bir şey var unutmadan onu sorayım: Lütfü bu çakallıkla nasıl battı? Sadece soruyorum. Ahmet ise bozuk saat gibi. Günde iki kere doğruyu gösteriyor. Bu iki kerenin dışında ise özellikle Ayten’e karşı oldukça kırıcı. Aslında Ahmet’i yerden yere vururum, vururdum ama burmayacağım. Çünkü racon bilmeyen vurmak yakışmaz. Öğretip, ilk önce Ayten’e sonra topluma karıştırmak lazım.

Ayten'lerin gözündeki bir damla yaşa kurban olun siz!

Ve Ayten… Ayten muhteşem yazılmış bir karakter. Aslı Altaylar ise Ayten’e aynı muhteşemlikle hayat veriyor. Kahkaha atarken ağlatan; ağlarken güldüren… Ekranda gördükçe ekranın içinden geçip sarılasım geliyor. Ayten ile ilgili söyleyecek o kadar çok şey var ki aslında… Biraz daha biriktirip ayrıca anlatacağım. (Üzmeyin Ayten’i.)


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER