Geçmiş, ağır bir yüktür sırtında
Canım Danny...
Geçmişinden kaçamazsın. Sırtında ağır bir yük gibi sen nereye gidersen oraya gelir. Bir duvar dibine yaslanıp dinlenmek istesen de dinlenmene müsaade etmez çoğu zaman.

John, ne yana baksa Danny ile beraber. John’u kötü bir insan olarak nitelendirebilir miyiz? Bence hayır. Kalbi kapkara bir adam değil John. Ama kalbi kararmaya yüz tutmuş. İçindeki ufacık beyazlık onu vicdan azabıyla baş başa bırakıyor. Danny, her yanını çepeçevre sarmışken John da içindeki iyiyle kötünün savaşını izliyor.

John ve Danny sahnelerine bayıldım; her bir ayrıntısıyla müthiş bir yüzleşme bütünü izledik. Danny’nin ağzından çıkan her replik, bir ok oldu indi John’un göğsüne. Benim de izlerken kalbim sıkıştı. Bu hikayede en sevdiğim isim elbette ki Danny ama ben ilk defa John’a karşı da bir sıcaklık hissettim. Danny’nin hayatını kararttığını bile bile.

John Rayburn, yalancı! Düşünsenize, John’un böyle bir söylemle karşı karşıya kaldığını. Sanırım şu hayatta canını en çok yakacak cümlelerden biri de budur. Peki, John’u bu noktaya getiren ne? Şu noktadan sonra bu sorunun cevabını daha da merakla bekliyorum.

Sadece John’u değil, Kevin’i, Meg’i de… İlk defa kardeş Rayburnler konusunda bu kadar ılımlıyım. Fikrim değişmeden biraz geçmişlerine gidersek ne güzel olur. Kevin’i işe yaramaz kılan, Meg’i aileden kaçma isteğiyle dolduran neler oldu bu ailede? Biz sadece Danny’den haberdarız, gerisi ise henüz bir toz bulutu.

Bu hikayede herkesi anlamaya çalışırım da üzgünüm Sally için kılımı kıpırdatmam. Bir insanın içi anca bu kadar fesat olur. Baba Rayburn tarafından para gönderilen kadın ortaya çıktı. Muhtemelen bunun öncesinde de Sally’nin bu para durumundan haberi vardı. Doğal olarak Nolan’dan da. Neyse burasını izleyip göreceğiz ama Sally her haliyle itici orası ayrı.

Nolan’ın annesinin parası kesilmese kasabaya gelir miydi? Sanmıyorum. En azından bu kadar erken gelmezdi. Ama kadın haklı, sonuçta Nolan da bir Rayburn ve neden Danny’nin hakkından yararlanmasın?

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER