Her acının tiryakisi olanlara: Poyraz Karayel sezon finali
Poyraz Karayel’in, aynı zamanda sezon finali de olan 62. bölümünden gözü yaşlı tavşanlar yaptık. Öyle bir elem keder, öyle bir kargaşa, öyle bir herkes hüzünlü, öyle bir ‘Ama o da haklı’... Ben zaten bölümün daha en başında, Ayşegül bir kapı eşiğinde Poyraz'ın ceketine sarılmış ağlarken ve Albayım İsa’ya Ahmet Poyraz Karayel’in ölüm ilanını yazdırırken aklımı yitirdim, adımı unuttum, izlediğim ne varsa sildim ve bölümün kalanını bir sis perdesi arkasından izledim. ‘Mafyadan bozma, polislikten atılma’ Poyraz’ın vefat ilanı o kadar güzel, o kadar çeyizlik nakış tadındaydı ki giderayak Poyraz Karayel’e sezon boyu attığım tüm tripleri unuttum, gözümün yaşını sildim de oturdum.


'Ulan ağlattın be vicdansız'

Bölümde bir sahne vardı ki üzerine altı sayfa yazarım, bir bütün dünya kurarım. Poyraz’ın Sinan’a ‘Bir iki sene, taş çatlasın on sene görüşemeyeceğiz’ deyip de Sinan’ın ‘En az bir yirmi sene yersin di mi?’ diye sorduğu o an ve arkasından gelenler neden Poyraz Karayel’i bu kadar ayıla bayıla izlediğimin, neden Poyraz Karayel’in yükselttiği beklentileri bazen bizzat kendisinin bile karşılayamadığının çok net bir cevabı oldu. Sinan’ın ‘Sen kesin başkaları için bir şey yapmışsındır, çünkü sen böylesin baba. Eğer senin başın belaya girdiyse, orada kesin birileri kurtulmuştur’ demesi var ya, işte sırf o sahne uğruna oturur film çekerim, yapabilsem. 7 milyar insanın yaşadığı şu dünyada 1 kişi bile bize bunu dese, bence iyi ki yaşamışızdır, elimize sağlıktır. Bir de çok şahsi olacak ama bu cümleyi duyunca gözümün önüne çok tanıdık biri geldi, pek de severim keratayı, bir tur da onun için doldurdum gözlerimi.


Dünyanın en güzel aşkı

Bölümde en sevdiğim anlardan birisi de Taşkafa’nın karakola teslim olmadan önce Ümran’la aralarında geçen ‘İsa sana emanet.’, ‘Kime emanet olacaktı ki zaten?’, ‘Oğlumuza iyi bak’ konuşmasıydı. Taşkafa’nın o koskoca görüntüsünün altında hem kuzu Pamuk’u, hem kuzu İsa’yı sarıp sarmalamaya yetecek kadar sevgi beslediğini görmek sezonun en büyük güzelliklerindendi, kimse ayırmasın onları dilerim.

 

Yazı devam ediyor..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER