Enerjili başlangıç: Seviyor Sevmiyor...
Reyting mağduru olmayalım duası <3
Fragmanlarını gördüğümden beri içimde kelebekler uçuşturan, yayın gününü büyük heyecanla beklediğim yaz dizisi Seviyor Sevmiyor başladı. Ben de muradıma ermiş oldum. Baştan şunu da söylemek istiyorum. Genel olarak ilk bölüm tahmin ettiğimden çok daha güzeldi, NET!

Çünkü She Was Pretty gibi aşırı derecede sevilen ve izlenmiş dizinin altından başarılı bir şekilde kalkılmış.

Çünkü reji enfes iş çıkarmış.

Çünkü dizi içerindeki müzikler ve sahne aralarında yer alan şarkılar cuk diye oturmuş, sırıtmamış.

Çünkü bu başlangıç çok enerjili dostum!

Çünkü iki kız arkadaşın sahneleri –özellikle- oynanmamış, adeta yaşanmış.

İlk bölüm yorumu olduğu için dizinin genel konusunu da buraya bırakıyorum.

Deniz (Zeynep Çamcı) küçükken son derece varlıklı bir ailenin kızıydı. Güzelliği ve popülerliğiyle okulun göz bebeğiydi. Yiğit (Gökhan Alkan) de okuldaki herkesin alay ettiği gözlüklü, kısa boylu ve şişman çocuktu. Bu ikilinin yolları ortaokuldayken kesişir. Yiğit, herkes tarafından dışlanmasına rağmen Deniz ona kol kanat gerer. Aralarında unutulmaz bir bağ oluşur. Deniz, Yiğit’in ilk arkadaşı ve ilk aşkı oluverir. Ancak Yiğit 15 yaşındayken babasıyla birlikte Amerika’ya taşınmak zorunda kalınca ayrı düşerler.

Sonrasında Deniz’in hayatında başka değişimler de olur. Önce ailesinin matbaa şirketi iflas eder. Ardından o zamana kadar annesinden aldığı güzel genler gider, yerine babasının pek de güzel olmayan genleri gelir. Deniz, o muhteşem güzelliğini de kaybeder.. Şansı bir türlü yaver gitmeyen Deniz, üniversiteden sonra iş bulamaz. 29 yaşına geldiğinde, kendi deyimiyle hayatı ıskalamış olur. Yiğit ise bu zaman zarfında zayıflar, son derece yakışıklı birisi olur. Bu da yetmezmiş gibi kariyerinde yükseldikçe yükselir.


Yalnız ve ıslak Deniz...

Gelelim 29 yaşındaki Deniz’in hayatına…
Deniz ve İrem (Gonca Sarıyıldız) kardeşten öte iki kız arkadaştır. Aynı evi paylaşmaktadırlar. İrem; işi olan, güzelliğiyle tüm erkekleri etrafında toplayabilen kızdır. Deniz ise çirkin (Çirkin Betty değil!), bir türlü iş hayatında istediğini elde edemeyen bahtsız kızımızdır. Yine işten kovulduğu bir günde İrem’in doğum gününe yetişir. Yaşadığı şanssızlıklar burada da peşini bırakmaz. Havuza düşen İrem’i kurtarmak için 5478962 (Evet, abarttım.) erkek havuza atlarken; Deniz için atlayan kimse yoktur. Eve yalnız giden Deniz’i sevindiren olay ise aldığı e-maildir.

Gönderen: YİĞİT BALCI!


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER