Kabuslar, tatlı rüyalara dönüşür mü?
Ayrılmasın elleriniz...
Bazen köşeye sıkıştıkça sıkışırsın. Boğazında bir yumru, başına gelecekleri beklersin. Elinden kayıp gidecek mutluluğunun derdine düşsen de elin kolun bağlıdır bir noktadan sonra. Beklersin çaresizce. Sonra bir el, elini tutar; yalnız olmadığını hissettirir. İşte o an, bir güç gelir bedenine. Yeniden ayağa kalkarsın.

Çok güzel sahne olmak... <3

Bağlanmaktan kaçarken “Ne olacaksa olacak, biz bu kabustan birlikte geçeceğiz.” diyen bir adama dönüşen Kerim’in karakter gelişimine hayranım. Her karakter çevresel etmenlerle, hikayenin rotasıyla gelişir, değişir. Ama bu kadar naif bir şekilde değişen karakteri ilk defa gördüm. O bencil, kendinden başka kimseyi düşünmeyen adam gitti, herkesi düşünen ama en çok da Hülya’yı düşünen bir adam geldi.

Geçen hafta Kerim’in bakışına kızmıştım ama bu hafta Kerim’in o bakışının ardındaki anlamı da çözmüş olarak izlemeye devam ettim. Kerim’in herkesi düşünen tavrı kimi zaman söylenmeme neden olsa da sanırım ben Kerim’i en çok bu yüzden seviyorum. Kimseyi incitmek istemeyen bir adam oldu Kerim, güzel oldu.

Hülya ve Kerim’in her zorluğu birlikte aşacak olmalarına inancım tam olsa da sezon finalinde sağlam bir kırılma noktası da bekliyorum elbet. Ama o kırılma noktasını da aştıklarında daha da emin adımlarla yürüyen bir çift olacakları da kuşkusuz.

Sahiplenici anne tutuşu. 

Hülya ve Kerim arasında gerilimi tırmandıracak üç mesele var. Biri Aylin, biri Cem, biri de elbette ki Filiz. Sondan başlayalım, Filiz meselesi bence çiftimiz için kapandı. Filiz’in Hülya ve Kerim’in arasına girmesi artık mümkün değil. Cem konusuna gelirsek; sizce Kerim, Cem’le birlikte oldu diye Hülya’yı terk eder mi? Bence asla terk etmez. Kızar elbet ama büyük bir kıyamet kopmaz. Aksine bu durum Hülya’ya daha çok bağlanmasına neden olur.

Fakat Aylin, çiftimizin önündeki en büyük engel. Çünkü Kerim, başkalarının özel hayatına karışmaz. Çünkü Kerim, kimsenin geçmişine karışmaz. Ama Kerim, hayallerinin yıkılmasına sinirlenir. Aylin meselesi ortaya çıktığında Kerim, çok incinecek ve yaralarını sarmak için zamana ihtiyacı olacak. O yüzden sezon finalinde bir Aylin kırılması izlemek isterim. Zaten gelecek sezona yine aşk dolu günlere dönerler ama dramanın zevkini sürmek de bizim hakkımız.

Nihayetinde Bayram Bey, torununa hurma yedirebiliyorsa bunlar hep Hülya'nın sayesinde.

Ama Hülya ve Kerim kendi içlerinde sarsılsalar da dışarıya karşı dimdik dursunlar isterim. O yüzden Filiz karşısında sonuna kadar savaşın HülKer’cim, haydi göreyim sizi. Açıkçası Bayram Bey’in Mehmet meselesi ortaya çıktığında Hülya’yı kapı dışarı edeceğini düşünmüyorum. Bayram Bey de hatasız bir adam değil, Hülya’yı en çok o anlar. İnsanız, hata yapabiliriz önemli olan telafi edebilmek. Hülya da hatalar yaptı ama Mehmet’i canından çok seviyor bu da bir gerçek. Ve Bayram Bey’in Mehmet’e olan düşkünlüğü de ortada. Mehmet’in Hülya’ya baktığında gözlerinin içinin güldüğünü o da görüyor. Bu konuda Bayram Baba bir babalık yapacaktır.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER