Size baba diyebilir miyim?
En çok İsa için sevindiren bir evliliğe hoşgeldiniz
Poyraz Karayel’de 59. bölümü de geride bıraktık. Bölümün tamamı ile ilgili hislerimi uzun uzun anlatabilirim, ama Poyraz Karayel söz konusu olduğunda, ‘çok güzel’ demek isteyen kelimelerden daha azını kullanmak hayatta içime sinmediği için aşırı mutlu olduğum bir sahnesinden bahsedip sessizce uzaklaşacağım olay yerinden.  

Bu çok harika olay, İsa’nın Taşkafa’yı babalığa kabul etmesinden başka bir şey değildi elbette. Poyraz Karayel’in (burada dizi değil, bildiğimiz Poyraz’dan bahsediyorum) ilk günden beri beni en çok etkilediği konu ne kadar hoş bir adam olduğu, nasıl da Oğuz Atay’dan girip Edip Cansever’den çıktığı, balkonlardan atlayıp evlenme teklif etmesi, hatta Sinan’a ne kadar şahane bir baba olduğu değil, komşunun oğlu İsa’ya gösterdiği özendi. Uzun uzun yaptırdığı her biri şiirden fırlamış ödevlerden başladık izlemeye, ve dizide her şey değişti, İsa’nın Poyraz’dan gördüğü sevgi ve ilgi değişmedi. Sinan’ın İsa Abi’si, Poyraz’ın da oğlu oldu bir yerde. Bunu daha önce bir de Med Cezir’de Selim Serez’de hissetmiştim. Kendi çocuğuna iyi baba olmak harika, ama üstüne bir de baba olmayla uzaktan yakından alakası olmayan bir erkeğin çocuğu olma talihsizliği yaşayan birine bu kadar incelikle babalık yapmak, onun bir nevi hayatını kurtarmak tarifsiz. Poyraz Karayel'in ilk günden beri en temel derdi bu zaten benim için, baba oğul olmak kan bağıyla asla alakalı değildir.

İşte bu yüzden bölümlerdir içimde bir sızı gibi izlediğim İsa’nın ‘Nihayet adam gibi bir babam oldu’ diye Taşkafa’ya sarılması hem içimi burktukça burktu, hem de mutlu ötesi yaptı beni. Bir çocuk için ne kadar ağır bir cümle, ama sonrası ferahlık işte. Bütün o hoyrat görüntüsünün ardında, Pamuk bir kuzuyu canı bilip et yemeyi bırakmaya çalışan bir adamdan bahsediyoruz sonuçta, İsa’ya iyi bir baba olacağından bir damla bile şüphem yok. Ümran’a da yeni eşiyle mutluluklar dilerim elbette, ama asıl İsa’ya, canımın içi İsa’ya. Sırf bu sahne için bile izlediğim 59 bölüme de, yazdığım her satıra da değdi. Yazanın da oynayanın da ellerine sağlık. İyi seyirler. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER