Kiralık Aşk: Tarih kimleri yazar?
Zaten iki dakika birlikteydiler onda da kavga :(
Biz ne kadar çok seversek sevelim, sakınan göze çöp batıyor işte. Sosyal medya dedikodularına kadar kulak asmasam da Elçin Sangu’nun rahatsızlığını doğrular derece de az Defne sahnesi vardı. Dikkat ettiyseniz Defne diyorum, Ömer ve Defne’nin karşılıklı sahnelerinin olmaması normal çünkü kavga ettiler. Dünyanın en saçma kavgası ama olsun, oraya geleceğim. Yine bardağın dolu tarafından bakılabilecek en gerçekçi halimle işte geldim buradayım! Yuvarlıyorum, sıkı tutun..

Geçen hafta Koray’ın gelimin güzelliğinden bu kadar etkilenmesi ile en büyük ipucunu almış Defne’den başka seçenek olmayacağını söylemiştim. Bu hafta iddiayı artırıyorum. Çünkü bugüne kadar kaçmaları ile meşhur olmuş bir Defne vardı karşımıza, düğünde de kaçması şaşırtıcı olmaz. Keşke şaşırsak ama hissedilen bu. Ya da hissettirilmeye çalışılan diyelim.


"Ağzı torba değil ki büzesin.."kiler de bu hafta: ŞÜKRÜ ABİ!

Hikayenin, Ömer ve Defne boyutuna konsantreyiz farkındayım ama resmin tümüne biraz geriden bakınca her isim, her an, her şeyi değiştirebilir. O nedenle bu hafta biraz genişten bakalım bütüne. Bakınız Şükrü Abi! Hayatımda gördüğüm en tatlı şoför Şükrü olmasının yanı sıra kendisinin ağzında asla ve kata bakla ıslanmıyormuş! Breh be Şükrü Abi, atlama her topa, Koriş’ten rol çalıyor resmen. Tamam, anladık, İplikçi’nin sadık bir kulusun fakat son günlerde attığın her top ofsayta düşüyor, olan bizimkilere oluyor. Gözünü seveyim sen azıcık arabanın yağı, bakımı falandı onlarla ilgilen.

 Bir başka görünmez kahraman ise Esra. Akıllı bıdığı bu güne kadar belki çok aktif  görmedik. Ancak dikkat ettiyseniz hikayenin en kritik noktalarında minnoşun izleri var. İlk bölümde Neriman-Defne’yi dinlemesi, Ömer’le konuşmaları, ev meselesini gizlemesi ve son olarak bu bölüm. Çok çok güzel bir andı. Hatta belki de bölümün en naif anlarından biriydi. Esra, “Evi senin aldığını biliyorum” dediği an Ömer’in şaşırması, ve fındık faresinin gerektiği halde kimsenin etmediği o çok içten gelen teşekkürü beni fazlası ile mutlu etti. Sen çok yaşa akıllı bıdık!


Dünyanın en güzel taklidi<3<3<3

Eğer günün birinde kendi işimin patronu olursam ya da kendime asistan alacak kadar önemli bir pozisyona gelirsem CV’den önce soracağım soruyu Ednan Ziyagil’li sorusu ile Koriş kullandı. Ben de Koray Sargın ile ilgili bir soru bulayım madem. Mesela bu bölüm kırdığı o kocaman “kiralık aşk” potunu sorabilirim ne dersiniz? Her anın kahramanı Koriş’imiz. Ve en bombesi.. Kiralık Aşk tarihi boyunca Koriş’e çok güldüm, zaten her şeye gülen hatta abartıp kahkahalar atan biriydim ama Ömer İplikçi taklidi, Koriş Top 3’e girer, net.

Uzuun yıllardır, aşkın tanımı ile ilgili bir sürü şey söylendi. Dünya duruncaya kadar da aşk hakkında tartışılmaya devam edeceğiz gibi. Ama aşkın ne olduğu, nelere kadir olabileceği, aşıkların ne kadar saçmalayabileceği bendeniz Ilgaz için kesin olarak anlaşılmıştır. Ay durun hemen romantik bir şey beklemeyin, Defne Ömer ikilisi değil. Nihan öğretti bugün bana aşkın ne olduğunu. Aşk, sevdiğin adamı (Bu adam Serdar bile olsa) Ömer İplikçi’nin yanında hor görmemek, ondan kalır bir yanı olduğunu düşünmemekmiş. Gerçekten aşkın gözü körmüş! Bence tarihin adını fosforlu kalemlerle yazması gereken kahramanlarımız, Nihan ve Serdar.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER