Poyraz Karayel: Bir küçük 'Neşet' meselesi...

Haydi Dedeler, be!

 Bu haftanın başında heyecanlandım çünkü Kanal D’nin sosyal medya hesaplarının rehin alınması olayına bayılıyorum ve bu kez sırada bizim dedeler vardı! Ne büyük mutluluklar bunlar, diye diye bölümü izledim. Baştan söyleyeyim hafiften bir ilk sezon rüzgarı hissettim. Peki ya siz?

Bölüm başında bizleri karşılayan Sadrettin’in melekleri ile başlayalım. Songül ve Begüm’e ayrı bir iş yazılsın istiyorum. Çünkü tarif edemediğim bir keyif alıyorum izlerken. Bugüne kadar Songül’ün sonunun ne olacağını, bütün bu yaptıklarının cezasını nasıl çekeceğini düşünmüştüm. Öldürülmesi ya da bir şekilde ortadan kaybolması Songül’ün şanına yakışmayacaktı. İşte tam da bu noktada fark ediyorum ki Songül’ün belası Begüm’müş. Dinsizin hakkından gerçekten de imansız geliyormuş. Benim bu savaştaki tarafım belli, Songül’cüyüz ezelden fakat Begüm de harikalar yaratıyor, hakkını teslim edelim.

Lakin benim gönlümden geçen Sadrettin ( eğer ölmeden finali görebilirse) her ikisini de seçmeyerek, farklı bir yola gitsin. Çünkü hangisini seçerse sonuç ödül niteliğinde olacak. Üzgünüm ama ikisi de ödülü hak etmeyecek kadar boylarını aştılar. Bu arada, sıradaki cümlede Şebnem Hassanisoughi’ye gelsin çünkü kendisi Begüm’ü ağlata ağlata canlandırıyor. Her öfkesine her psikopatlığına ayrı ayrı saygı duyarak izliyorum.


Allah affetsin ama şu adamın saçını böyle  yapmayın, kırılıyorum.

'Gizemli, uyuşturucu satıcısı Heisenberg’miş ahhahaha. Ya yine ne güzel selam çakıldı Breaking Bad’e ehe’ diye seviniyordum ki aradığımız kişinin Aysen Berk olması, beni az buçuk şaşırttı. Bence güzel bir adımdı ancak çok iyi diyebileceğimiz kadar da abartmamak lazım. Ayrıca Ayşegül’ün o minnoş hali ile böyle bir sorumluluğu tek başına taşımasına gönlüm razı olmuyor. Dolaba saklanma sahnelerinde ‘Aman nasıl olsa görmez’ tadında baksam da, izlerken paniklediğim doğrudur.

Bu arada fark ettiniz mi bilmiyorum, ancak biz ufak tefek heyecanlar dışında birşeyler izlemiyoruz Tekrar altını çizmek isterim. Neşet adındaki kötü adama karşı Poyraz-Taş Kafa ve Zülfikar kafadarların yarı komik yarı aksiyon dolu savaşlarını izliyoruz. Efendim Bahri Baba mı? Kendisi balayı için Fas’a uçak bileti bakıyordu en son. Bu hafta da junior Sefer’i takımına kattı. Onun dışında kendisi emeklilik sürecine geçmiş bulunuyor. O nedenle Bahri Babişko’dan pek bir şey beklemeyelim derim ben.


 
Yazı devam ediyor.. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER