Hayat Şarkısı: An gelir, Hülya da tökezler...
Hülya'nın gözlerinde korku, bizim kafamızda koca bir soru işareti.
Pamuklara sarılıp sarmalanası, her yanına nazar boncukları saçılası Hayat Şarkısı, şahane bir bölümle ikinci 13’lüğe giriş yaptı. Romantizmi, gerilimi, kahkahası, derdi, tasası, her şeyiyle muazzam bir bölümdü.

Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde yakalanır misali ilk defa başarısız bir plana imza atan Hülya, Müfit'in elinde. Bayram Bey ve Kerim, Hülya’ya yapılanlara göz yummayacaktır ama bu hafta Müfit meselesinin karakterlerin neredeyse tamamına hizmet eden varlığı çok güzel bir şekilde işlendi. Hülya, hem Bayram Baba’ya sevgisi hem Zeynep’e nefreti ile Müfit meselesine karışsa da onun da tökezleyebildiğini görmek karakterle olan bağımızı arttıracak bir noktaydı. Müfit ve Kerim arasında tırmanacak olan gerilim, Kerim’in Hülya’ya ve ailesine olan sevgisini bir kez daha gözler önüne serecek. Hüseyin ve Müfit’in hesaplaşması da bir kez daha Hüseyin’in kalbini ortaya koydu. Hüseyin Zeynep meselesine birazdan geleceğim de sanırım Zeynep’i en çok düşünen her şeye rağmen Hüseyin. Müfit’in Bayram Bey’le olan hesaplaşmasını da büyük bir merakla bekliyorum. Bayram Bey’in hali hal değildi.

"On defa nefes al, bir defa konuş." Bayram Cevher

Bayram Bey’in vicdanına konuk olmayı seviyorum. Bayram Bey, para kazanma isteğinin verdiği hırsla geleceğini düşünmeden hareket etmiş. Ailesini sadece para kazanarak mutlu edeceğini düşünmüş. Bugün Müfit’i başına saran, Hüseyin’in hayatını elinden çekip alan şey hep bu egosu. Para kazanma hırsı, saygı görme isteği. Peki pişman mı? Evet. Bayram Bey’in hatalarından ders alabildiğini daha önce de gördük. Bayram Bey’e saygı duyma sebeplerimden biri de bu zaten. Aksi halde Bayram Bey, başına ne gelirse çekmesini istediğim bir karakter olurdu. Şimdi ise cezasını çekip yoluna tertemiz devam etmesini istiyorum. Yüklü bir miktarda ceza ödemek Cevher Holding’i zor duruma sokacaktır ama para Cevher ailesinin huzurundan daha önemli değil.

Umarım daha da kimsenin canını yakmazsın Zeynep, en başta da kendinin ve kızının.

Cevherler’in huzurunu kaçıran da aslında sandığımız gibi Zeynep değil Müfit. Zeynep hasta, bu hafta buna gerçekten ikna oldum. Müfit de bunu görebilse, “Benim kızım Bayram’ın huzurunu kaçırıyor.” diye kötü adam kahkahaları atmasa, kızına destek olsa Zeynep de iyileşebilir. Ne de olsa o bir anne, iyileşmeli. Küçük Ceren’i ömür boyu annenin başı ağrıyor diye kandıramayacaklar sonuçta.

Hüseyin ve Zeynep sahnesi çok güzeldi. Benim bir süre daha Hüseyin’i canı yanan bir adam olarak izlemeye ihtiyacım var. Hüseyin’in acısı benim kalbimi kavursun ki Melek’le beraberliğinden hoşnut olabileyim. Tayanç Ayaydın, özellikle bu hafta Hüseyin’i öyle bir giyinmiş ki o baktıkça benim kalbim sızladı. Yüreğine sağlık, benim için bölümün yıldızı Tayanç Ayaydın’dır…

Kimin canı daha çok yanıyor sizce?

Zeynep ve Melek’in hesaplaşmasında da Melek’i anladım. Yine Melek’i anlamak için de Hüseyin’den uzaklaşması gerekiyormuş. Bir süre bu şekilde ilerlemesini tercih ederim, en azından gelecek sezon kavuşsunlar.

Melek’in yokluğunun Hülya’da uyandırdığı duygular da içime işledi. Hülya ve Melek’in bir an evvel hesaplaşıp birbirlerine destek olarak hayatlarına devam etmesini istiyorum. Bir gerçek var, Bahar meselesi Hülya’nın yaralarını daha da kanatacak. Abla kardeş, bu yarayı nasıl saracak merak ediyorum.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER