Aşk; kalbe baharı getiren...
Huzur...
Aşk, her yaşta ayrı güzel. Aşk, her ruhta farklı bir anlam kazanıyor. Aşk, güzel şey! Hülya ve Kerim’in aşkla yoğrulma sancılarını izlerken Bayram Bey ve Süheyla Hanım’ın ikinci baharına tanık olduk. Yeri geldi, Küçük Hülya’nın tatlı dünyasına konuk olduk. “Ah aşk!” dedik, iç geçirdik.

Haftalardır Bayram Bey ve Süheyla Hanım’ın tatlı ilişkilerini hayranlıkla izlerdim. Şu anda gözlerimden kalpler fışkırıyor. Bakın bize de yazıktır, iç çekmekten ne hallere düştük. Ağladım, güldüm; duygudan duyguya savruldum, ikinci baharını yaşayan aşıklarımızın o güzel sahnesinde. Ne tatlısınız siz Bayram Cevher & Süheyla Cevher… O ne güzel sahneydi öyle!

Hülya'nın güzelliği karşısında büyülenmemek mümkün mü?

Kerim ve Hülya ilişkisine gelecek olursak, bu hafta biraz uzak olduklarını gördük. Bence makul. Kendi adıma Kerim & Hülya çiftinin koşarak aşka uzanmasını istemiyorum. Sindire sindire, yavaş yavaş bağlansınlar birbirlerine. Kerim’in aklından Hülya’yı geçirmesi, Hülya’nın Kerim’e bakışları derken böylesi de çok güzel. Tutkulu bir kavuşmayı sezon finaline kadar bekleyebilirim.

Mahir: Şef, bu hafta kime gününü göstereceğiz?

Bu hafta Cevherler kadar hatta belki Cevherler’den daha çok Mahir’in maceralarına konuk olduk. Bölümün çatısı Mahir’in üzerine kurulmuştu. Olgun Toker’in Mahir karakterini böylesine güzel taşıması, Mahir’in hikayedeki yerini de genişletecekti elbet. Hastasıyız, net!

Mahir’in planı ne? Mahir, Melek için ne plan yapacak? Kerim, Mahir’in esas varlığını ne zaman öğrenecek? Hepsi kafamızda birer soru işareti olarak dururken ben biraz Mahir’in varlığından konuşmak istiyorum.

Mahir & Hülya selamı... Şahanesiniz!

Mahir’in geçmişinde saklı bir dramı olduğunu biliyoruz, muhtemelen anne kaynaklı bir travmaya sahip. Hülya’yla aralarında iş ortaklığından dostluğa geçiş yapılması şahane. Hani bir zamanlar, “Mahir aşık olur mu?” diye düşündük ama bence öyle bir şey olmayacak. Olmamalı da. Kerim, Mahir’in varlığını öğrendiğinde ne yapar? Elbette bir kıyamet kopar ama Mahir’in Kerim’in çevresinden de uzaklaşabileceğini sanmıyorum. Mahir’le Filiz’in hikayesine gelecek olursak; Filiz’e karşı bu kadar düşüncesizce davranan bir Mahir’dense biraz olsun içi acıyan bir Mahir’i tercih ederdim. Önceleri içi acıyordu, üzülüyordu ama ben bu hafta bunu hiç hissetmedim. 

Filiz’i düşünen, Filiz için bir şeyler yapmaya çalışan kişinin Kerim olması ise şaşırtmadı. Kerim özellikle Mehmet’in varlığıyla ilk bölümlerdeki bencilliğinden sıyrılan biri.

Kerim’in varlığı Cevher Holding için de her geçen gün önem kazanıyor. Özellikle de Hüseyin’in sorumluluklarından kaçmaya şartlandığı bugünlerde. Toplantıda Bayram Bey’in iç sesine taşıdıkları benim de aklımdan geçenlerdi. Bayram Bey, her geçen gün Kerim’le gururlandıkça sanki Kerim benim oğlummuş gibi ben de gururlanıyorum.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER