Poyraz Karayel: Aşk mı? Izdırap
Haksızsın albayım, hiç kimse terketmemeli beni
Yazlıkta, site sakinlerinin eli ayağı ve dahi her şeyi olan bir adam vardır, ismini kimse bilmez, çeşitli rivayetler dolaşır ve herkes ona Dayı der, teyzem hariç. Teyzem, yaşının ona verdiği yetkiye dayanarak ona Dayı Bey der. Despina da ne zaman Taşkafa’ya Taşkafa Bey dese aklıma teyzem geliyor. 55.bölüme, en heyecanlandığım sahneyle başladım bu vesileyle, o da Taşkafa’nın adını öğrenme eşiğine geldiğimiz andı.  Son dakikada çalan telefonla yine başaramadık maalesef.


Bilmesek de severiz

Adını bilmeden sevip bağrımıza bastığımız Taşkafa’dan sonra, bir diğer çok sevdiğim adam, Zülfikar’a gelmek isterim. Nüfus kaydında Meltem’in evli olduğunu öğrendikten sonra kendini dertlere  karması ne kadar normalse, Meltem’in mevzuya ilk tepki olarak ‘Aman ona mı takıldın?’ diye tepki vermesi bir o kadar manasızdı. Gözünden sakındığı sevdiceğinin ser verip sır vermeden evli çıkmasını kim coşkuyla karşılar ad Zülfikar’ın tepkisine bu kadar şaşırdı? Bir de o Tripod şakaları, bu kez güldürmedi.


Dertler derya

Meltem’in çok güçlü bir kadından, patavatsız, karşısındakine adeta saygısız ve inceden sarsak bir romantik komedi karakterine dönüşmesine çok bozuğum, kayıtlara geçsin isterim. Poyraz’la olan ilişkilerinde de son zamanlarda abartılı tepkiler, Poyraz’ın kendisinden başka herkes olan halleri gergin bir bekleyiş yarattı. Sanki bir şey kopacak ve hepsi tekrar kendileri olacak, bunlar hep parodiymiş meğer.

Siz hep beraber takılın bence

Meltem’e ne kadar sinir olmaya başladıysam, gittikçe daha çok sevdiğim, resmen diziyi onlar için izler hale geldiğim iki kadın var dizide, onlar da Songül’le Begüm elbette. Dizinin başından beri aradıklarını birbirlerinde buldular adeta. İkisi de alabildiğine kötü, alabildiğine dengesiz. Ne yapacakları yarım saat bile kestirilemez. Bir araya geldiklerinde, kimsenin durduramayacağı bir enerjileri oluyor, Laff a Lympics’teki Gerçek Kötüler onlardan başka hiç kimse değil. Bir de ikisinin de henüz bilmediğimiz, dinlemediğimiz hikâyeleri var belli ki. Onlara bakarken, durduk yere bu kadar kötü olmadıklarına inanıyoruz, bir şans daha vermeye hazırız. Tabii belki de onlar tam olmak istedikleri gibiler, ne haddimize onlara şans vermek?


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER