Kurtlar Vadisi Pusu: Cayır Cayır
Age of Babylon

Eğer yapabilseydim bu bölümün yazısına kocaman bir kahkahayla başlardım ama yazı Gülse Birsel kitaplarına benzer diye yapmıyorum. Eğer bir yapımda Ayla Algan varsa mutlaka kullanılmalıdır. Aksi büyük ziyandır. Nitekim bu hafta kaç bölümdür nasıl büyük bir israf içinde olduğumuzu net olarak gördük. Gölge’ye attığı tokat uzun zamandır Kurtlar Vadisi Pusu’da gördüğüm en güzel sahneydi. Diyaloglar da iki muazzam oyuncunun gerisinde kalmayınca ortaya çok keyifli bir sekans çıktı. Ertan Saban ve Ayla Algan'ın diyalogları bu kalitede devam ederse çok keyifli bir ikili olurlar. Gölge akıllı bir okumayla karşısındaki kadını zorlayamayacağını şıp diye anladı. O yüzden sabrederek en azından sempatisini kazanmaya çalışıyor. Zekice...

Valla çocuk yaşta gurbete düştüğünden midir nedendir bilmem ama Pusat, lazlık konusunda sınıfta kaldı. Hem de ağır çaktı. Bu mevsimde hamsili pilav mı olur Pusat? Buzluk hamsisiyle mi yapacaksın? Sen şimdi mıhlamayı da taze kaşarla yaparsın… Tekrar ispat edene kadar Pusat’ı hemşerilikten düşürüyorum. Neyse ki operasyon çıktı da mıhlama felaketini görmek sonraya kaldı. 

Yahu adamlar canlı bomba konfeksiyonu kurmuş. Senaristteki yaratıcılığa, durumdaki vehamete bak. Gerçekten bu yaratıcılığı sevdim lakin durum gerçekten o kadar vahim mi, bilemedim. Konfeksiyon demek seri üretim demektir. Dünyadaki eylemler için bile fazlayken, yeleklerin ucunun İstanbul’dan çıkması hayli iddialı oldu. Vadi Aklı tekrar iddialarda bulunmaya başlamış. Mesajı en hafifletilmiş şekliyle dahi ele alırsak, “bu intihar bombacılarının devamı gelecek" diyor. Allah hepimizi, herkesi korusun.

Geçen bölüm yazısı niye yok yaa?..

Geçen bölümlerde özellikle iki keskin nişancının öldürülmesinde Siyah Sancak’ın performansını sert eleştirmiştik. O bölüm nasıl eleştirdiysek bu bölüm de alkışlamamız gerekiyor. Yasin Komutan'ımın pusuyu nasıl sezdiğine hiç takılmıyorum. Nefis bir sahneydi. Siyah Sancak'ın kalite düzeyi tam olarak budur. Neredeyse boşa mermi bile yakmadan herkesi un çuvalı gibi yere yığdılar. Namlarının hakkını verdiler hakkını! İnşallah aynen böyle devam...

Yusuf, doğrusu CEO’luğa hızlı bir giriş yaptı. Basını ele alış şekli ve gazeteciyle anlaşması çok çirkince ama tahminen doğruluk payı yüksektir. Hatta Yusuf ileride de kendisiyle ilgili kontrollü kötü haberler yazdıracaktır. Ben onda bu kurnazlığı gördüm. Fakat beni düşündüren başka bir şey var. Geçen bölümü henüz izlemedim ama o gazetecinin safi bir cesaretle o haberi kaleme aldığına inanmıyorum. 

Hadi cesaretle yazdı diyelim, yazı işlerinden nasıl kolayca geçti? Bu işleyiş gerçek dünyada daha farklı olabilir. Fakat Pusu evreninde o işte mutlaka bir iş vardır. Yusuf’u medya yoluyla ve/veya başka yollarla  baltamaya devam edecekler mi çok merak ediyorum. Zira şuanda dizinin en güvendeki karakteri. Yusuf Kuzuzade şuan Polat’ın, Asya’nın, Fehmi’nin öz oğlu. Mete’yle arası iyi ve Karun’un en yeni gözdesi. Onunla uğraşabilecek tek kişi var, o da Kenan. Bekleyip göreceğiz… Unutmadan, Fehmi’nin gazeteci kovdurmaya çalışması son derece sevimsizdi. 


Yazı devam ediyor..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER