Ne yapardım bilmem seni bir gün görmesem..
"Senin ve çocuklarım için yapamayacağım şey yok, buna ölmek de dahil..”
Nereden başlasam tam olarak kestiremedim açıkçası, çünkü üzerine konuşabileceğim ve manşete çekebileceğim o kadar çok diyalog geçti ki Fatih ile Zeynep arasında, haliyle ikilemde kaldım. Ama sanırım en önemlisi buydu.. Hep diyorum ya; normal şartlarda aslında Aşk Yeniden'in tamamen mutlu bir sonu olamaz, zira hikayenin gerek çıkış şekli gerekse de sonrasında yaşananlar bizi hep uçurumun kenarına doğru sürdü. Ve hala daha da ip üstünde yürümeye devam ediyoruz.. Ancak, yine de tam emin olamıyorum. Sonuçta, sektörün belli dinamikleri var ve bir romantik komedinin finalinin de mutlu bitmesi, neredeyse "farz" kabul ediliyor. Fakat, Fatih'in ağzından çıkan bu gibi sözler de kafamı karıştırmıyor değil. Acaba bunlar, birer geleceğe gönderme mi?

“Ben seni bütün geçmişinle, her şeyinle seviyorum.."
Fatih, açık konuşmak gerekirse.. İyisin, hoşsun, muhteşem ve hatta kusursuz bir adamsın, evet. Lâkin, aslında bizim can düşmanımızsın! Senin yüzünden son bir senede ayrılan sevgililerin, atılan yüzüklerin haddi hesabı yok.. Arkadaşım, sen neden bu kadar iyi bir insansın? İşin şakası bir yana, Fatih'in bu kadar iyi ve anlayışlı olmasının, aslında Zeynep'i ne kadar fazla ezdiğini de sanırım ilk kez duyduk.. Daha önce böyle bir diyalog yaşanmış mıydı? Doğruyu söylemek gerekirse, hatırlamıyorum. Fakat, Zeynep'in özellikle Fatih'e karşı geçmişte gösterdiği aşırı hırçınlığın sebeplerinden birinin de ne olduğunu anladım bu sayede.. 

Zeynep, yaşadıkları ve yetiştiriliş tarzından ötürü her ne kadar aşırı bencil, kendini beğenmiş, ukala bir tip olsa dahi anlaşılan asıl onu zorlayan, karşısındaki insana, yani Fatih'e karşı tamamen savunmasız bir suçluluk duygusu hissetmesiymiş.. Ne yaparsa yapsın asla ona karşı sahip olduğu bu "gebeliği" gideremeyeceği için de sürekli olay çıkararak üste çıkma yoluna gitmiş belli ki.. Ha, bence bu da bir hata. Çünkü, Fatih hiçbir zaman yaptıklarını Zeynep'in suratına vurarak onu ezme yoluna gitmiyordu. Ama bu sefer Zeynep'i de çok fazla yeremiyorum hissettiklerinden ötürü, çünkü onun sırtındaki yükü de taşımak kolay değil..

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER