İlişki Durumu Karışık: İçimdeki Ayşegül!
Yazdığımız her şey kayıt altında. Ama bu “kayıt altında” ifadesini istihbarat gibi düşünmeyin. Nasıl söylesem… Yazdığımız her kelimeyle tarihe not düşüyoruz aslında. Evet, doğru ifade tam olarak bu: Tarihe not düşmek. Hani derler ya “Gecenin en karanlık anı şafağa en yakın andır.” diye; ben de tarihe notumu öyle düşünüyorum. O şafağı görür müyüz, görmez miyim bilmek mümkün değil ama madem kendimi “yazarak” ifade ediyorum, söyleyeyim: Hepinizi seviyorum. İyi ki varsınız İlişki Durumu: Karışık ailesi!

Her hafta, İlişki Durumu: Karışık dizisini izleme konsantrasyonum yok yüksektir ama bu hafta biraz Ayşegül ve Can’dan; biraz da Elif ve Murat’tan bahsedip yazımı toparlayacağım.

***

Geçen haftadan elimizde “Ayşegül’ün evine ne olacak?” sorusuyla geldik. Ben de herkes gibi Elif’in Ayşegül’ün eviyle alakasını kurmaya çalışıyordum ki bölümün hemen başında cevabımı aldım. Yine bir Mediha Tekin Production! Daha doğrusu Mediha Tekin’in çıraklık entrikalarındanmış.

Falında da mı entrika var Mediha Tekin?!

Ah ya Can, Can’ımız! Ayşegül’ü kaybetmemek için sürekli bir şeyleri eksik söylemesi hemen iyileşebilecek bir yaraya, bile isteye mikrop kaptırması gibi geliyor. Yaraya hemen müdahale etse bu kadar kanamayacak hâlbuki. Elif’in, aslında Ayşegül’ün evini istediği gerçeğini süründürmesi yine hem Can’ı, hem de Ayşegül’ü üzüyor. Üzmesin.

Sosyal hizmetlerin Elif'in yaptıklarından haberi var mı?

Peki, Elif’e ne demeli? Cesarete bakar mısınız: Dakika bir, gol bir eve tedbir koydurtmuş! Ya bu Elif ya cidden saftorik ya da başkasının aklıyla yaşamak daha kolay, deyip kendi beynini kullanmıyor. Ya kızım saf mısın, neden uyuyorsun onlara?! Fıstık gibi kızsın, elini sallasan ellisi. Sanırım ilk defa bu bölüm “Keşke diziye yeni bir gelse de Elif ile baş göz olsalar.” dedim. Çünkü Elif ile Murat biraz daha beraber takılırlarsa, Ayşegül’ün evini yıkıp, alışveriş merkezi yapacaklar. Murat’ın Elif’i gazlayıp, kenardan sinsice izlemesine ise bir şey demiyorum, savunulacak yanı da yok. Ama o Murat. (Sevdiklerimize sahip çıkalım. Onları topluma yeniden kazandıralım.) Yalnız bu yaptıklarının adı fauldür, belden aşağı vurmaktır. İso’nun, Elif’in kucağında en son ne zaman sustuğunu hatırlıyor musunuz? Söyleyeyim: Elif, Ayşegül’ün gömleğini giyip İso’yu kucağına aldığında. Anlayacağınız o iş biraz zor! Ayşegül ve Can Elif’e karşı direndi ve direnecektir ama Elif ve Murat’ın İso’ya direnebileceklerine pek ihtimal vermiyorum. Önümüzdeki haftalarda göreceğiz.
 
"Pamir'i gördün mü?" diye arayan arkadaşlarımla konuşurken ben!

Şu Ayşegül’ün yazı yazdığı derginin işinin kokusunu ilk önce Elif aldı. Hatırlarsanız Handan, Ayşegül’e sözleşme de imzalatmıştı. Yani Murat, o işin de ekmeğini yiyecek gibi gözüküyor. 


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER