Valide Sultanlık 10 günde nasıl bitirilir?
Biz şaşırdık da sen niye bu kadar şaştın Handan'cığım?
Son birkaç haftadır soluksuz bırakan hikâye, geçen hafta hızını büyük viteste sabitleyip akmıştı, bu hafta ise yer yer sekteye uğradığını hissettirdi. Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 17. bölümünü izlerken "e tamam, hadi geçiniz" dediğim sahnelerin varlığı kadar, keyifle takip ettiğim olaylar da yaşandı. Hümaşah Sultan'ın görkemli girişi çok yakıştı, ama benim asıl zevki, Handan Sultan'ın kendi kendini imha edişiyle aldığımı söylememe gerek yok sanırım.

Uzadığını düşündüğüm olaylardan ilki Eycan'ınkiydi. Halime Sultan ile Menekşe'nin, Handan Sultan'ı dinleme olayını Eycan aracılığıyla Kösem'e atma fikri harikaydı, kabul, ama olay biraz fazla uzun işlendi. Hani, Eycan'ın kurtulup kurtulmayacağını pek önemsemedim, ne yalan söyleyeyim. Olaya bakışım Kösem'inki gibi. Öyle Zülfikar'a falan gidip de kulis yapmaya gerek yok, Cennet'i görevlendir, hallolunca da Eycan'ın sırtını sıvazla, geç. Zira Kösem bunun gibi küçük meselelerle uğraşmaz, onun daha büyük işleri var. ^^

Halime Sultan'ı ise harem savaşlarında tek geçiyorum. Bu hafta sağlığı da düzelmiş şükür, hareme en çok yakışan hatun, ölüp gidecek diye üzülmüştüm. Hümaşah Sultan bile, Halime'yi sapasağlam karşısında görünce içten içe saygı duydu bence. Merak ediyorum, Halime, Mustafa'nın tahta çıkışı sırasında hayatta olacak mı, onu bir de valide sultan olarak görmeyi isterim açıkçası. 

Hümaşah's thug life

Ve haftanın bekleneni, Vildan Atasever'in Hümaşah Sultan'ını çok beğendim. Tam Safiye Sultan'ın kızı olmuş. Üstelik Hümaşah'ın karakterini de sevdim. Meselâ sırf annesi diye, Safiye - Kösem savaşında Kösem'i kötülemedi, hakkını verdi. Ahmed halasını boşuna bu kadar sevmiyor zaar. Belli ki Safoş'cuğum da, kızını, entrikalarında kendisine ayak bağı olmasın diye baş göz edip Mısır'a yollamış. 

Bu arada Hümaşah'ın radarları da annesinkiler gibi, pek bir açık. Gelir gelmez Zülfikar'ın aklını başından aldı. Kesin Mısır'da yasak aşkı falan da vardır şimdi onun. Bir de, tavus kuşlu mendilini, elindeki kanı silsin diye salınarak Zülfikar'a verdi ya, işte o anda Zülfikar'ın hiç şansı kalmadı zaten, direkt meftun!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER