Legends of Tomorrow: Star City 2046
Bölüm öncesi beklentim çok büyüktü. Conner Hawke’ı göreceksiniz, Oliver’ı tek kollu göreceksiniz dediler. Çizgi romanlardan bildiğim için heyecanlandım ve beklentimin fazlasıyla büyümesine izin verdim. Yaşadığım hayal kırıklığı ise katbekat büyüktü. 

Oliver'ın kolunu kaybediş şekli hiç olmamış. Birbirine bağlı dizilerin senaryolarını yazıyorsunuz yahu, senarist ekipten kimse mi çıkıp demedi ‘’Has Deathstroke'u, Ra's'ı öldürmüş bir kahramanın kolunu bir veletin aldığını söylüyoruz. Seyirci buna ne der?’’ diye. Ne demez ki seyirci? En azından Superman’e bağlasaydınız işi de o kadar mantıksız olmasaydı bari. Nasıl olsa aynı evrende olduklarını varsayıyoruz. Hani bilmeyenler için bahsedeyim az çok. Pentagon, zamanında dünyada tek bir süper kahraman olsun istiyor. Hal, Barry, Diana ve diğer birçok kahraman dünyayı terk ediyor fakat Arrow ayrılmak da bırakmak da istemiyor. Kolsuz pek etkin olamayacağı için de Superman Oliver’ın kolunu kopartıyor.


Connor Hawke...

The CW, Conner’ı da batırmayı başarmış. Bilmiyorsanız söyleyeyim Conner’ın normalde Diggle’ın değil, Oliver’ın oğlu olması gerekiyordu. Bir hafta boyunca meraklandım durdum. Normalde Conner, Oliver’ın eski sevgilisinden doğan oğlu olarak bilinir. Burada ise Diggle’ın oğlu olarak işlenmiş. Her neyse bunları da geçtim, neden Conner Hawke? Çocuğun Conner Hawke adını kullanması için hiçbir mantıklı açıklama yok. Neymiş babasını kurtaramadığı için o ismi almış. Her babasını kurtaramayan Conner Hawke oluyor sanki başımıza.

Yazı devam ediyor...  


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER