Her şey bitti.. Geliyorlar!
"Ben Profesör Eliot. İnsanlığın yüzyıllardır hayal ettiği ve birkaç ay önce hayata geçirmek için ilk adımları başarıyla atılan “Yeniden Doğuş” projesinden sorumlu grubun başkanıyım. Bizden isteneni başardığımız zaman her birimizin adı "Tarih" sahnesindeki yerini altın harflerle alacak. Çünkü burada yapacağımız şeyler kaderimizi değiştirecek. Bu projenin başarıya ulaştığı gün insanlık hiç olmadığı kadar dayanıklı ve hiç olmadığı kadar akıllı olacak. Bu sayede insanoğlu sahip olduğu kırılganlığı üzerinden atabilecek. Umarım bütün düşündüklerimizi hayata geçirebilir ve insanoğluna çok daha uzun ve sağlıklı bir gelecek bahşedebiliriz..

Bugün itibariyle ilk deneğimize kas güçlendirici bazı ilaçları enjekte etmeye başladık..

İlk denemelerden beklemediğimiz bazı geri dönüşler aldık..

Bugüne kadar yüzden fazla denek telef oldu. Henüz istediğimiz noktada değiliz..

Kas ve doku yapılarında istediğimiz bazı gelişmeleri sağlamaya başladık. Ancak bunlar henüz yeterli değil..

Fiziksel testlerimizden gün geçtikçe daha iyi sonuçlar almaya başladık..

Deneklerden bazılarının vücutları hiçbir fiziksel sorun gözükmemesine rağmen iflas etmeye başladı. Henüz bunun sebebini anlayamadık..

Bugün tam bir yıl oldu ve henüz normal insanlar üstünde bu projeyi uygulayabilecek kadar yol kat edemedik. Ortada bu kadar büyük bir ölüm riski varken bunu yapamayız..

Kas yapılarındaki gelişimleri tekrardan dengeli bir seviyeye oturtabildik. Ancak hâla ölenler oluyor..

Son kayıplarla birlikte şu ana kadar ki kaybımız 1500’ü aştı. İnsanların ölmesinden hoşlanmıyorum, ancak insan ırkının bütün geleceğini değiştirecek bir projenin üzerinde çalışıyoruz. Bu yüzden verdiğimiz kayıplar, gelecekte kazanacaklarımıza göre değerlendirildiğinde göz ardı edilebilir. Ancak yine de eğer bu gizli bir araştırma olmasaydı bu kayıpları kamuoyuna nasıl açıklardık bilemiyorum.

Sonunda fiziksel gelişimini kusursuz olarak sonlandırabildiğimiz bir deneğimiz var. Ona “Colan” takma adını verdim. Yaptığımız testler sonucunda Dünyadaki en iyi sporculara göre fiziksel yorgunluğa 3 kata kadar daha dayanıklı oldu. Bu adam koşarken, yüzerken, kısacası sürekli enerji harcarken neredeyse hiç yorulmuyor. Ayrıca sıcağa ve soğuğa karşı inanılmaz bir direnç gösteriyor. Ancak zihinsel bazı problemler yaşamaya başladı, bazen soru sorduğumuzda cevap bile vermiyor. Reaksiyonlarındaki bu gibi yavaşlıkların neden oluştuğunu anlamaya ve bunu gidermeye çalışıyoruz..

Colan’ı kaybettik. Buna inanamıyorum ama gözümüzün önünde daha biz ne yaptığını bile anlayamadan kendi boynunu kırarak intihar etti. Onu kurtarmak için çok çabaladık ama başaramadık. Böylece tam 3 yıldır yaptığımız her şey paramparça oldu. Nerede hata yaptığımızı bir türlü anlayamıyorum..

Araştırmaya ayrılan ödeneği arttırdılar, böylece çok daha geniş çaplı araştırmalar yapabileceğiz. Aynı zamanda bize daha fazla denek göndereceklerini de belirttiler..

Denekler üstünde yaptığımız çalışmalarda yöntem değişikliğine gitmeye karar verdik. Verdiğimiz ilaçların dozlarını arttıracağız. Bunun sonuçlarını birkaç ay içinde alacağımız düşünüyorum..

An itibariyle tam dokuz tane süper fiziksel kuvvete sahip deneğimiz var. Onları izlemeye devam ediyoruz. Henüz Colan gibi zihinsel bir sorun yaşamadılar. Eğer bu şekilde ilerlemeye devam edersek yakın zamanda amacımıza ulaşırız diye düşünüyorum, böylece insanlık çok kısa bir zaman sonra daha güzel yarınlara merhaba diyebilecek..

Son zamanlarda tesise gelen askeri yetkili sayısında ciddi bir artış var ve bundan hiç hoşlanmıyorum. Deneklerimizin fiziksel özelliklerini kendi gözleriyle görmek istiyorlar..

Yukarıdan yapılan baskılar git gide daha da artmaya başladı. Projenin başarılı olması halinde, fiziksel kalitesi yüksek olan bu insanların askeri görevlerde kullanılabilirliğini öğrenmek istiyorlar. Ben buna kesinlikle karşı çıkıyorum, çünkü biz bu projeye bu gibi gelişmelerin insanlığın yararına kullanılmasını için başlamıştık, insanları daha iyi öldürecek askerler üretmek için değil. Her ne kadar yukarıdakiler bu düşünceye önem vermese de şimdilik onları engelleyebiliyorum, çünkü onlara deneklerin zihinsel hareketlerindeki dengesizlikleri sebep gösterebiliyorum..

Dokuz denekten dördü kas ve doku gelişiminin durdurulamaması sonucu öldü, geriye kalanlardan ikisi tamamen zeka geriliği çekiyor, diğer üçünde ise zihinsel bir gerileme söz konusu değil. Yıllardır bu projenin başındayım ancak hâlâ fiziksel olarak gösterilen gelişmelerin neden zekaya negatif etki yaptığını çözemedim..

Komuta kademesinin, deneklerimizi askeri güçler için kullanma istekleri gün geçtikçe artıyor. Onlara bir türlü bunun mümkün olmadığını anlatamıyorum. Bu denekler asker olarak kullanılamaz. Yoğun psikolojik baskı altındayken her an kendilerini kaybedebilirler ve bu durumda yanlarındaki kendi müttefiklerine karşı bile çok büyük tehdit oluşturabilirler. Farkında değiller, ama bunun sonuçları felaket olabilir..

Geçen ay başkanlık görevinden alındım. Ancak projenin en başından beri bu işin içinde olduğum için gitmeme izin vermiyorlar. Hâlâ projenin geliştirilmesi için çalışıyorum..

Tamamen bu projenin başarıya ulaştırılması için bu tesiste hapis altında tutulmaya başladık. Artık dış dünyayla ilgili en ufak bir temasımız kalmadı. Burası tamamen yer altı bir araştırma tesisine dönüştürüldü. Burada yapılanların dünyada duyulmasını istemiyorlar..

Artık deneklerin fiziksel özelliklerini stabil olarak kontrol altında tutabiliyoruz. Yeniden doğuş projesi fiziksel gelişmeler bakımından amacına ulaştı sayılır..

Deneklerin zihinsel gerilemelerini engellemek ve hatta zihinsel gelişimlerini sağlamak için gezegenin birçok yerinden yeni bilim adamları buraya getirildi. Sanırım bizim bu işi bilerek aksattığımız düşünüyorlar. Yeni gelen bilim adamlarından sonra bizleri neredeyse bütün geliştirme çalışmalarının yönetiminden uzaklaştırdılar. Ancak yine de buradan ayrılmamıza izin vermiyorlar..

Tesisin orta kısımlarındaki çemberi kapsayan bölümleri tamamen deneklere ayırdılar. Çok fazla denek var. Her gün onlarca yeni insan buraya getiriliyor. Suçlular, katiller, tecavüzcüler, kimsesizler. Bu proje git gide daha tehlikeli bir hâl almaya başladı..

Çok daha hızlı ve çok daha etkili bir şekilde sonuç alabilmek için genetik mühendisliğe başvurmaya başladılar. Bu sayede deneklerin DNA yapılarına değiştirmeye, Gen haritalarına müdahale etmeye çalışıyorlar. Böyle bir riske nasıl girebildiklerine inanamıyorum..

Sanırım endişelerimde haksız çıktım. Genetik mühendislik henüz negatif bir etkiye sebep olmadı. Ancak yine de emin değilim..

Bizim planladığımızdan çok daha gelişmiş fiziksel ve zihinsel özelliklere sahip denekler ortaya çıkmaya başladı. Kısacası “Yeniden Doğuş” projesi beklenenden çok daha iyi bir şekilde başarıya ulaştı. Ancak bu gelişmeleri sağlayabilmek için yapılan şeylerin herhangi bir yan etkisinin olup olmadığı görmek için onlarca yıl beklemek gerekir..

Deneklerin son hali inanılmaz. Bu kadar zeki ve bu kadar güçlü olacaklarını hiç düşünmemiştim. Eğer gelişmeler bu hızla devam ederse, İnsan ırkı yakın gelecekte kendi boyutlarına göre Dünya üstündeki en güçlü hayvanlar kadar kas gücüne ve dayanıklılığa sahip olabilir.. 

Korktuğum şey gerçekleşmeye başladı. Zihinsel bir problem görmedikleri denekleri asker gibi eğitmeye başladılar. Eğitim sırasında şahit olduklarımız inanılmaz. Bu deneklerin her biri onlarca askere bedel..

8 yıldır buradayım, sanırım son 4 senedir hiç dışarı çıkmadım. Dışarıda neler olup bittiği konusunda en ufak bir fikrim yok. Projeyi başlatan ekipteki herkesi her şeyden izole ettiler..

Bazı denekleri yeni bir deney için kullanmaya başladılar. Bu DNA’larına müdahale edilmiş insanlarla kadınların birlikte olmalarını sağlıyorlar. Doğacak çocukların nasıl bir DNA yapısına, ayrıca nasıl bir fiziksel ve zihinsel özelliğe sahip olacağını bilmek istiyorlar..

Yüzden fazla kadın hamile kaldı. Bunun sonuçlarının neler getireceğini bilmiyorum..

Bugünlerde bir şeyler olmuş olmadı. Tesisi yöneten askeri kademedekileri hiç bu kadar telaşlı görmemiştim. Bize bu konuda hiçbir şey anlatmıyorlar..

Deneklerin büyük bir çoğunluğunu götürdüler. Nereye götürdüler bilmiyorum, ama askeri amaçlarla kullanmak istediklerine eminim..

Bugün gördüklerimi hayatım boyunca unutamayacağım. Daha hamileliklerinin üçüncü ayında olmalarına rağmen, kadınların o bebekleri karınlarında taşımalarına imkan kalmadı. Hepsini ameliyata aldılar. Doğumlar sırasında kadınların çoğu öldü. Bebeklerin ise neredeyse hepsi yaşıyor. İnanılmaz bir şey, ama bebekler gelişimlerini bu üç ayda tamamlamışlar. Ancak dikkatimi çeken başka bir şey daha var; bebeklerin kas ve doku yapılarında nasıl bir bozulma yaşandıysa babalarının genlerin ötürü, çok çirkin gözüküyorlar..

Bebekler inanılmaz bir hızla büyümeye başladılar. Daha dört aylıkken yürüyorlar..

Gittikçe daha ürkütücü gözükmeye başladılar. Yüzlerine baktığınızda hepsi insanı andırıyor gerçekten de, ama yine de çok çirkinler.. 

Bugün bakıcılardan birinin öldüğünü öğrendik. Söylenene göre bebeklerden biri kucağındayken sinirlenmiş ve bakıcının kafasını duvara itmiş, böylece beyin kanaması geçirmesine sebep olmuş..

Sadece 2 yaşındalar ama boyları ve kiloları 10 yaşındaki çocukları andırıyor. Ancak bir çocuğa göre inanılmaz güçlüler. Bu arada tesisteki güvenlik önlemleri hiç durmadan arttırılıyor. Artık neredeyse her köşe başında bir asker görüyoruz..

Askeri amaç için götürülen deneklerden bir tanesi bile geri gelmedi. Onlara ne olduğunu merak ediyorum..

Daha 5 yaşındalar ama fiziksel görüntüleri profesyonel bir basketbolcuyu andırıyor. Onları bu yüzden kontrol etmekte zorlanıyoruz. Aynı zamanda yaşlarına göre hepsi inanılmaz zekiler. Çok kısa bir zamanda kendilerine anlatılan şeyleri kavrayıp öğreniyorlar ve öğrendikleri hiçbir şeyi unutmuyorlar..

Sonunda götürülen denekler hakkında bir bilgiye ulaştım. Daha önce de düşündüğüm gibi insan DNA’sına yapılan müdahaleler yıllar içinde yan etkilerini göstermeye başlamış. Ne yazık ki şüphelerimde haklı çıkmışım. Denekler savaş gibi yoğun psikolojik baskı yaşanan ortamlara girdiklerinde, zamanla zihinsel kontrollerini kaybetmeye başlamışlar ve kendileri dahil bir çok kişinin yok olmasına sebep olmuşlar.. 

Onlar bebek ya da bir çocuk değil, onlar artık birer yaratık. Büyümeleri ve güçlenmeleri durmak bilmiyor. Bu durumun daha ne kadar süreceğini kestiremiyoruz. Bu yüzden hepsinin, hem de bir tanesini bile araştırma için ayırmadan hepsinin öldürülmesi gerekiyor. Bunu defalarca dile getirdim ama beni dinlemiyorlar.. 

Son zamanlarda birkaç bakıcı daha bu yaratıklar tarafından öldürüldü. Koca koca insanları sanki birkaç kiloluk nesnelermiş gibi yerden yere vurdular. Bu olaylardan sonra onlara insanların yaklaşmalarını yasakladılar, ama onları sanki balık besliyorlarmış gibi camdan fanusların içinde tutabileceklerini sanıyorlar. Bu yaratıklar çok güçlü ve güçlenmeye de hâla devam ediyorlar. Onları hemen şimdi, artık daha fazla zaman kaybetmeden öldürmeleri gerekiyor, ama yönetimdekiler bunu bir türlü anlamıyorlar..

Beni dinlemediler, beni dinlemediler!! Ve bu yüzden hepimiz öleceğiz.. Sabahtan beri diğer bölümlerden çatışma sesleri geliyor. Gittikçe yaklaşıyorlar. Kapıları kapattık, ama dışarı çıkamıyoruz. Dış çemberleri yara yara buraya doğru ilerliyorlar. Aslında bütün suç bende! Ben bütün bunların olacağını ön görmeliydim. Hata yaptık, doğanın düzeniyle oynamamalıydık. Her ne sebeple olursa olsun Yeniden Doğuş’a ön ayak olmamalıydık! Ama artık çok geç. Her şey bitti. Geliyorlar.." *

Şimdi de detaylara inme vakti..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER