O gemi bir gün gelecek!*
Artık inancınıza göre tahtaya mı vurursunuz, dilinizi mi ısırırsınız, mum mu dikersiniz bilmiyorum ama Türkiye televizyon tarihinde 28’de 28 her bölümü dolu olan bir dizi izlediğimi hatırlamıyorum. Uzun dizi sürelerine rağmen! Helal olsun! Bir soğuk kış gecesini daha ısıttığınız için teşekkürler! Ellerinize, kollarınıza, emeğinize sağlık!

***

Bu haftanın hareketli geçeceğini fragmandan anlamıştık. Ayşegül’ün her şeyi hatırlaması, Can’a yol-su-elektrik olarak dönecekti. Ama Can’dan önce Mediha ve Elif’in sırrı vardı. Son dakikaya kadar Ayşegül, Mediha ile Naci’nin konuşmalarını duydu mu diye dolanıp durdum. Fragmanla emin oldum. Garanticilik huyumun bir faydasını gördüm.

Kaynanaya "Ayyhh senin oğlundaaağ!" denir mi hiç?

Ayşegül’ün her şeyi hatırlamış ancak her şeyi duymamış olması Mediha ve Elif’in işine yaradı. Kim derdi ki Ayşegül’ün arkasına bakmadan Mediha Hanım Teyze’den kaçması, dönüp dolaşıp Elif ve Mediha Hanım Teyze’nin işine yarayacak diye. Mediha Hanım Teyze akıllınoktanet. Elif’e dediği gibi: Mediha Hanım Teyze kendini kurtarır, olan Elif’e olur. Sonuçta hatanın, yalanın ya da mevzu bahis her neyse, Mediha Hanım Teyze, en son seçenek olarak, anne kontenjanından yırtar, Elif ortada kalır. Hani Elif’e haksızlık yapılıyor gibi şeyler söylüyoruz ya bu sefer Taksim’in ortasında amuda kalkıp “Elif’e haksızlık yapıyoooooooor!!!” diye yırtınsak yine de kimseyi inandıramayız. 

Elif için bir yandan haksızlık edebiyatı yaparken diğer yandan da artık şu hamilelik oyunu bitsin istiyoruz, değil mi? Öyle ki kızın sonu hamilelik oyunundan değil; Mediha Hanım Teyze’nin darlamasından olacak. İyi ki Gülendam var. Elif’in, insanları hamile olduğuna inandırmak için karnına bağladı şeyi (adı her neyse) Gülendam gördü. Bu sahneyi fragmandan da gördüğümüz için sürpriz bir bölüm finali de olmadı. Ancak, Naciye-Gülendam ve Elif cephesinden olaylar, Elif’in lehine değişebilir sanki gibi. “Money talks.” olabilir. Ama emin değilim. (Allah’ım bildiklerimi yaptır, yapamadıklarımı attır, attırdıklarımı tuttur, çok âmin.) Lehine dedim ama iş uzadıkça Elif’in aleyhine oluyor. Mediha Hanım Teyze’nin darlaması bile yeterince aleyhine bir neden.

Biri Gülendam'ın gözlerini yerine yerleştirsin.

Eğer Elif çok darlanıyorsa Mediha Hanım Teyze birazcık da beni yetiştirsin. Bu K.E.T.T.’nin (Kocayı elinde tutma teknikleri) K.B.T.’si de (Kocayı bulma teknikleri) var mı acaba? Kaç kişi olunca sınıf açılıyor? Başvuru kriterleri neler? Elif, Mediha’dan öğrendikleri Can’da uyguladı ve işe yaradı. Hani bize de bir verirse? ^.^

Uygulamalı K.E.T.T.


"Aşk"

Hayır, yani, bu işi Mediha Hanım Teyze bilmeyecek de kim bilecek? Tahsin Tekin’in ardından Naci. Üstelik Naci, Mediha’nın “officially” sevgilisi! Naci’ye de gülüyoruz ama o da Murat gibi güzel seviyor. Ruh seviyor, ruh! Murat 1, Naci 2!

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER