Bekliyoruz yoluna karlar yağanı!
İnsan birini beklerken zamanı anlatması kolaydır. Beklerken geçen her an, kavuşmaya yaklaştığına daha çok inanır insan. Bir ay sonra gelecek. Belki de yolda işi çıktı. Ya da belki hazırlanamadı. Bir yıl mı geçti? Anca yola çıkmıştır. Oysa ki gelmeyeni anlatmanın tarifi yok. Ne zaman gelmeyecek? Kaç yıl sonra dönmeyecek? Ne kadar beklersen asla yüzüne gülmeyecek? Saatlerin çaresiz kaldığı sorular da varmış.

Sır ortaya çıktığı an binlerce evin salonunda derin bir nefes alındı. Karagül'de sancı dönemi uzun zamandır yolunu gözlediğim bir süreçti. En çok da bu sancının nasıl bir çerçeveye sığacağını görmek istedim. Çizilen resim çerçeveye küçük gelirse eğreti duracaktı. Yok eğer büyük gelirse de, kenarlardan taşacaktı. Şu an için minik sarsıntılar yaşansa da, resim çerçeveye güzel oturdu.

Bütün karakterlerin duygu dünyalarını doğru yansıtmak gerçekten zor. Çünkü kalemi tutan elin, sırasıyla her karakterin ruhuna bürünmesi gerek. En tuhafı da geçtiğimiz hafta izlediğimiz o büyük itiraf sahnesi, çok iyi bir final olabilirdi. Yani bazen bir masal dinleriz ve sonunda üç elma düşer ya, o masalın sonu bizim için elmalardır. Devamını kimse bilmez ama bazıları merak eder. İşte ben o meraklı bücürlerdendim. Şimdi Karagül'de bize anlatılan şey, gökten üç elma düştükten sonra neler yaşandığı...


Bana öyle bakma, anlayacaklar.

Kenan karakterinin beklentilerin altında kaldığından bir süredir bahsediyorum. Bunda giderek daralan çemberde kendine yer bulamamasının payı büyük. Fakat en mantıklı yöntemle Kenan ideal amca pozisyonuna yerleştirildi. Asıl merakım, Ebru ile aralarında başlaması muhtemel aşkın akıbeti... Şimdilerde kopan fırtınalara bakılırsa, duygular bir müddet daha askıya alınacak. Ya da belki hepten kül olup gökyüzüne savrulacak.

Melek Sabri'den sonra gemileri yakar, ortalığı da o ateşten eksik etmez diye düşünmüştüm. Şimdilik acısını köşede yaşayacak gibi görünüyor. Ama yastan savaş evresine hızlı bir geçiş yapsa iyi olur. Zira iki aşkını da entrikaya kurban vermiş bir kadın olarak, küllerinden doğmanın vakti geldi de geçiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER