Nazi'nin dönüşü!

Gelelim Dr. Bailey ve ilk gününe. Bailey'in hastaneye adım atar atmaz Nazi ceketini yeniden giydiğini söylemiştim ama böylesine fırtına gibi eseceğini kimse beklemiyordu. Bu fırtınadan en çok etkilenen ama sonra sağ çıkmayı başaran Meredith oldu. İlk başlarda hem Bailey’in hastaları hem de anatomi dersi onu çok zora soksa da karşılığını “Genel Cerrahi Bölüm Şefi” ünvanı ile aldı. Meredith, Ellis Grey olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. (Annesi gurur duyar mıydı orası meçhul.)


Richard: "Pek belli etmiyorum ama en mutlu benim, BEN!"

12.sezonun 2.bölümünde Richard Webber’i çok üzdüler Matmazel!

Bailey’in şef olabilmesi için en büyük gayreti Richard göstermişti. (Hatta bu yüzden neredeyse Catherine ile karşı karşıya gelmişlerdi de iş düğünü iptal etmeye kadar gitmişti.) Şimdi de bunu kendi zaferi olarak görmek ve kutlama yapmak en doğal hakkıydı. Bailey bencilliğin sınırlarını zorlayarak hem sürpriz partiyi mahvetti hem de adamın bütün yardımlarını reddetti. Yine de günün sonunda onu kendine getiren Webber oldu. Zaten bu hastanede o olmasa doktorlar hayatın zorluklarıyla nasıl baş ederler merak ediyorum. 


Siz yine de hemen yelkenleri suya indirmeyin. :)

Gelelim bu hafta hastaneyi birbirine katan hastamıza. Kendisi 2.18 cm’lik boyuyla doktorlarımıza oldukça zor anlar yaşattı. Ameliyat olmayı ancak bir hafta içinde iyileşme sözüyle kabul edince Bailey uzman cerrahlarımızı bir araya topladı ve 4 saat içinde bir tedavi yöntemi bulmalarını istedi. Yani Bailey fırtınasından Amelia, Callie, Jackson ve Maggie’de nasibini aldı. Ancak onlar Meredith gibi sağ salim çıkamadılar. Ufak tefek yaralarla kurtuldular. Üstelik Bailey’in bu tavrı yüzünden hasta neredeyse ölüyordu. Öyle alelacele tedavi yöntemi mi bulunurmuş canım?! Daha ilk günden bütün doktorları kendine düşman etti. Neyse ki Richard’ın konuşması onu kendine getirdi de gidip hepsinden özür diledi. Anladığım kadarıyla artık Nazi ceketi Bailey’e bir beden büyük geliyordu. O da bunu fark etti ve Bailey 2.0 haline geri döndü. :)

Günün sonunda fırtına yavaşça dindi ve herkes normale döndü. Bize de bir hafta daha beklemek düştü. Yeni bölümde April ve Jackson neler yaşayacak? Cerrahlarımızı nasıl vakalar bekliyor. Hepsini öğreneceğiz.

Haftaya görüşmek üzere…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER