Ulan Murat!
Evet, evet İlişki Durumu: Karışık dizisinin bölüm yorumuna kocaman harflerle “Ulan Murat!” yazan benim, Duygu! Aklımı çıldırmadım. Alkollü de değilim. Bu hafta öyle gerekti diyelim ve bölüm yorumuna başlayalım.

***

Kısaca hatırlayacak olursak; İlişki Durumu: Karışık’ın yirminci bölümünde ucu açık iki önemli olayımız vardı. İlki Murat’ın gazetecileri ayarlayarak Elif’in röportaj vermesini sağlaması olmuştu. Elif, dünya âleme hamileliği-hamilelik yalanını duyurmuş olacak- böylece Can ile Ayşegül arasındaki mesafe açılmış olacaktı. İkinci ve daha önemli durum ise tabi ki İso bebek ve bundan sonra kimde kalacağıydı. Can ve Ayşegül ile mi yoksa Murat’ın iyi niyetli çabalarıyla bulunan (Tabi ki Murat’a toz kondurmuyorum.) Mine Hala ile mi?

Bir inat uğruna ne kalpler kırılıyor!Elif, her geçen günü beni biraz daha şaşırtıyor. Sürekli farklı kişilerle iş birlikleri içine girerken, artık adımlarını kendisi atmaya başladı. Mediha Hanım Teyze ile bir olup hamile şekli yapmalar, Murat’ın ayarladığı gazetelere röportaj vermeler. Yalnız röportajdaki “bir inat uğruna” lafı hiç olmamış. Herkes birbirine inat yaparsa ne olur bu kalplerin hali. Hayır, yani, iş dönüp dolaşıp yine Murat’a geliyor. Üzülüyoruz. -.-

Murat… Ayşegül, artık Murat’ı bir can yeleği, bir oyuncak olarak görmekten vazgeçmeli. Her sıkıştığında Murat’a yükselmese tam süper olacak! Tamam, röportaj Murat’ın fikriydi. Gerçekten de işine yaradı, bir geceliğine bile olsa Ayşegül, Can’dan uzak kalabildi. Ya sonra?

Muratçığım; Bir yemek yediniz. Hemen gevşeme, manitacılık havalarına girme. Sakin!

Ay günah bu çocuğa :(

Bu hafta hangi taşı kaldırsam altından Murat çıktı, ona geri döneceğim ama Elif’in gıybetini az yapmayalım, çok yapalım. Elif’in bu hafta yaptıkları beni bir hayretten başka bir hayrete soktu. Doktoru ayarlamasından Can’ı kolundan çekiştire çekiştire hastaneye sürüklemesi, ardından kendine evlenme teklifi ettirmesi… Bunun tıptaki karşılığı tam olarak “cebren ve hile ile” oluyor. Elif’in kendi çapındaki küçük tezgâhlarına alışmıştık da böyle organize bir işin altından tek başına kalkmasına helal olsun demekten başka bir şey bulamıyorum.

Çeyrekleri hazırlayın. Can’ın düğünü var.

Bu tezgâhtan Can hariç herkes karlı çıktı, nasıl çıkmasın? Murat ve Ayşegül evde baş başa güzel vakit geçirdiler. Elif, Can’dan evlenme teklifini aldı. Vicdan sahibi olmak zor zanaattır. Elif’i öyle görünce, psikolojik baskıyla da evlenme teklif etti. Can’ın üçüncü düğününe hazır mıyııııııız? Daha önemli başka bir soru: Peki, Elif’in bu hallerinden korkmalı mıyız?

Böyle de güzelsin, tamam.

Gelinlik, düğün, dernek, davetiye hazırlıklarını bir “korku unsuru” olarak düşünmüyorum aslında. Hani Elif de Murat ile evlenmiyor. Can Tekin! Hani birkaç bölüm önce Ayşegül’ü nikâh masasında bırakan Can Tekin!


Daha derin mevzular bir sonraki sayfada ->
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER