Eskisi gibi olmayacak
‘’Umarım Hook onun güvenini hakediyordur.’’ Karakter katliamına kurban gitmiş Charming’in sezonlardır söylediği tek doğru şey buydu. Emma Hook’u Karanlık Olan’a dönüştürmüş, ne yapacağı kestirilemeyen iki Karanlık Olan ortadan kaybolmuş, Snow bu hareketi iki aşık insanın yapabileceği bir şey olarak normal karşılamışken bir babanın endişesinin sesiydi bu cümle. Endişelerinde de haklıymış çünkü Hook tam bir pislik çıktı Charming baba. Acun abi ben Storybrooke'dan geliyom, size Rumple taklidi yapıcam

Hook güçlü olmadığını söylemişti zaten. Emma’nın onu Karanlık Olan’a dönüştürmemesi için yalvarmıştı. Ama işte aşk bencildir demiştik. Hook’un Emma kadar iradeli olamayacağını bekliyorduk da. Beni şaşırtan taraf Hook’un hem Camelot’ta hem Storybrooke’da anında bu yeni kimliğine alışması oldu. Emma’nın yanında ailesi vardı, Hook’un kimsesi yok gibi bir argümanı kabul edemeyiz mesela çünkü Hook yalnız olmayı seçti. Hook bayağı bayağı kötü olmayı seçti. Rumpelstiltskin’i Dark One iken sevmemizin nedeni, o kabuğun altındaki adamı ara ara -Belle sağolsun- görüyorduk. Hook’da hiç olumlu bir duygu bırakmamışlar ki. Güçlerine hemen nasıl alıştı o başka bir konu ama Excalibur’u almak için gayet planlı adımlar attı. Benim asıl endişelerim bundan sonrası için. Malum, Emma-Hook dizinin ana ilişkisi aslında. Ne Regina-Robin gibi ana karakter ve yanında sönük kalan yan karakter aşkı ne de Charming-Snow gibi bir devir muhteşemdik, şimdi zor dakika buluyoruz aşkı. Bu, biz bu çifti gözden çıkardık demek bana göre. Hook’u böylesine karanlık tarafa teslim etmek, Emma’ya o lafları söyletmek geri alınabilecek şeyler değil. Tamam, Once Upon a Time mantığın sesi, rasyonalitenin savunucusu bir dizi değil ama bir karakterle karanlığa pekala karşı koyulabileceğini gördükten sonra güç tatlı gelen, bütün köprüleri yakan diğer karakteri artık affedemeyiz. Hikâyedeki bu manevrayı çok cesurca buldum, şimdilik. Sezon sonu ‘kahrolsun karanlık, her şey onun yüzünden, bakın eski Hook döndü’ derlerse bir çift lafım olur.

Hook’un öyle böyle bir kötü olmadığını anlatmak için de resmen Merlin’i harcadılar. Merlin gerçekten öldü mü şimdi? Masallar diyarındayız hiç belli olmaz, bir yerden çıkar gelir belki. Bekleyeceğim ben.

Pembe diziye dönen Regina-Robin-Zelena ilişkisi ise aynı pembelikte devam ediyor. Regina’nın Henry sayesinde iyiler tarafına yaptığı yolculuğun kardeşi Zelena tarafından da yaşanması, denenmesi gereken bir yol olduğu çok mantıklı. Ammaaa, ne demek çocuğunu ikimizden biri olmadan göremezsin? Zelena bu bebeğe sahip olmak için akla hayale gelmeyecek şeyler yapmış olabilir ama hakikaten bebeği hep birlikte mi büyütecekler. Ayrıca hani Zelena Oz’a dönüp, orada onu seven bebeğiyle yaşayacaktı? Başıma bir iş gelmeyecekse, Robin çok istiyorsa onunla gidebilir demek istiyorum. Aslan dövmesinin sahte olduğunu düşünmeye başladım. Böyle gerçek aşk mı olur. Snow-Charming de gerçek aşk, Regina-Robin de. Oluyor mu, bence olmuyor. Zelena iyiye dönsün istemem. Dizinin izlemesi en keyifli kötülerinden. Çocuğuyla bir hayat istiyorsa gitsin kursun rica ederim önünde durmayın, Yalan Rüzgarı’na döndü ortalık. 

Hook bütün Karanlık Olanları Storybrooke’a getirdi. Emma ailesi olmadan, onlar Emma olmadan adım atmayı bıraktığına göre asıl şimdi gerçek kötülükte mücadele başlıyor. Zaten ayrı gayrı yapılacak bir görev değildi. Hook’u gözlerimiz arayacak mutlaka ama kararlar verildi, taraflar seçildi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER