Fargo: Çılgın bir adam!
Bu gerçek bir hikayedir.

Her salı gecesi Noah Hawley’e hayran kalmak zorunda mıyım ben kardeşim? Bunu bana yapmaktan bıkmayacak mı? Yine aklımı aldı. Bölüm tamamıyla yedinci epizodun boşluklarını doldurmak üzerine kurulmuş dev bir kara mizahtı. İlk sezon dahil hiçbir Fargo bölümünde bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Ha tabii ortalığın darma duman olması da cabası…

Öncelikle hikayenin devamı için önemli olmasa da seyircinin merak ettiği “Peggy, Dodd’a elektrik verdikten sonra ne oldu?” sorusunun cevabını vermeleri beni memnun etti. Peggy ile ilgili pek çok farklı duyguya sahiptim ama ilk defa ürktüm. Kadın hakikaten problemli ve Ed bunu görmemek için her şeyi yapıyor. Dodd’u da yanlarına alarak evden o kadar hızlı topukladılar ki toz bile kalkmaya fırsat bulamadı. Dodd eli kolu bağlıyken tüm gün et döven adamı kızdırmaması gerektiğini öğrenmiştir. Tek yumrukla bayılttı herifi hay maşallah.

Sayko çiftimizin araba yolculuğu bile nefis bir kara mizah ve karakter tanıtımı örneğiydi. İkisinin apayrı şeylerden bahsedip durması durumun vehametini zaten ortaya koyuyor. Bu kadar birbirine zıt iki insan nasıl bir araya geldi vallahi hayret ediyorum. Sanırım sebebi yoğun kar yağışı ve alternatif olmaması. Arabanın arkasında bir katil var, polis ensesinde, evini terk etmek zorunda kalmış ama Peggy hala heyecanla kişisel gelişiminden bahsediyor. Eminim psikolojide bu durumun bir adı vardır. Ed’in ise en büyük korkusu geleceği görememek. Bir plan yapmadığı zaman inanılmaz huzursuz oluyor. Plan’ı yaptıktan sonra Peggy’e uyabilecek kadar mutlu biri haline geliyor. İkisi de normal değil.

Yabancı dizi yazılarımı okuyanlar veya beni twitter’de takip edenler bilir. Tam bir kış ve kar delisiyim. Dolayısıyla o kulübeye aşık oldum. Bir internet bağlat bir de duşu varsa her kışı orada geçirmeye razıyım. Peggy de çok beğendi. Böylesi bir saykoyla ortak beğenilerim olması pek hoşuma gitmiyor ama elden de bir şey gelmiyor. 

Rabbim beni bu menşordan çıkar. Amin.

Dodd’u kulübede güzelce bağladılar ama şimdi ne olacak? Tabii ki Gerhardtları arayacaklar. Ed telefon için dışarı çıktığında iki sayko bir kulübede kaldı ki şimdi düşününce daha iyi anlıyor insan, kan akmaması imkansızdı. Fakat terbiye etme amaçlı bıçaklamak da nedir yahu? Hem de göğüs kısmından? Ürktüm demiştim ya, valla yolda görsem yolumu değiştiririm. Abartmıyorum! Peggy’nin manyaklığıyla birlikte Dodd’un çaresizliğini izlemek tüm anlamsız vahşete rağmen çok keyifliydi. O kadar esen, kükreyen adam susmak zorunda kalınca ister istemez insanın hoşuna gidiyor.

Ed'in kulübeye döndüğünde gördüklerini görseydim Peggy’i ardımda bırakmak için bir plan yapardım. Ciddiyim… Henüz bilinçli olarak adam öldürmemiş olsa da adam yaralama konusunda kusursuz bir tereddütsüzlüğe sahip. Yine de bizimki ne yaptı? Akşam tekrar aramaya çıktığında iki kola ve biraz yiyecek aldı. Pepsi şişelerini gördünüz mü? Çok eskiden onların da büyüğü satılırdı litrelik cam şişelerde… Ranini bu satırları okuyorsa en azından o hatırlayacaktır. Selam boss.

Hanzee’nin Sioux Falls’da kötü bir şeylere karıştığını duymuştuk. Bu bölüm nedenini de öğrendik. Nedeni hem çok büyük bir şeymiş hem de hiçbir şeymiş. Kapasitesinden çok daha fazla yük bindirilen barajın bendini aşması için gereken o son damlayı yaşamış. Bir iki ırkçı söylem ve biraz alayın gazına gelip ikisi polis üç kişiyi öldürdü, iki kişiyi de yaraladı. Baraj taştı birileri fena su altında kalacak...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER