Haftalık reyting analizi: How to Get Away with Murder ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: How to Get Away with Murder ve diğerleri

Bu hafta itibariyle hangi dizinin sezonu iyi götüreceği iyiden iyiye belli olmaya başladı. Örnekse, Pazar günü Quantico cidden şahane bir performans sergiliyor. Tam sezon onayı da aldığına göre hemen izlemeye başlamak şart, zira Shonda Rhimes dizileri gibi beklemeye ve spoiler yemeyi riske atmaya gelmeyecek bir iş. Geçen sezon sürekli övgüyle bahsettiğim ve Tea Leoni’nin harika bir iş çıkarttığı Madam Secretary de iyi gidiyor, nazar değmesin.

Minority Report’un iptalinin eli kulağında olduğunu ya da Blindspot’un sezonun büyük hit’i olduğunu tekrar yazmama gerek yok. Ama bu hafta itibariyle Blindspot’u da bıraktığımı not düşeyim. Ne hikmetse o an gerçekleşen bir tehlikenin tam da o an çözdükleri bir dövmeye denk gelmesi falan… Sıktı. Pazartesi günü beni asıl üzen, göz yaşlarına gömen şey sezonun en iyi yeni dizisi addettiğim Crazy Ex-Girlfriend ve geçen sezonun en iyi dizisi Jane the Virgin’in pek de iyi sonuçlarla başlamaması. İlki için endişem büyük, gittiği yere kadar tadını çıkarmak lazım zira böyle çılgın işler kolay kolay gelmez. Jane için ise sakinim, The CW ilk ödüllük dizisini kolay kolay harcamaz diye düşünüyorum. Crazy Ex-Girlfriend de Cuma tekrarında bugünkü sonucuyla neredeyse aynı sonucu almış, bu da iyiye işaret aslında. Hayır, adım Pollyanna değil…

The Muppets’a artık resmi olarak hayalkırıklığı etiketini yapıştırabiliriz, düşüşü durdurulamadığı gibi kendisinden sonra gelen diziler ondan daha iyi sonuç alıyor. Bu ne demek? Seyirci onun bitmesini bekledikten sonra kanala geliyor. Yazık, o kadar da kötü değil. Garip bir şekilde diziye olumsuz bakan medyanın kurbanı olacak resmen. Fox’un başrollerine güvendiği komedileri Grandfathered ve The Grinder da beklenen etkiyi yaratmadı. Artık kanalın dizilere değil, prototipine bakma vakti geldi. Salı günleri komediler kanalda çalışmıyor, bunu kabul etmek lazım.

Sleepy Hollow artık iyiden iyiye veda sinyalleri veriyor. Müthiş bir kadroya ve harika bir ilk sezona yazarlar dev kazık attılar, bedelini ödüyorlar. Özellikle Tom Mison ve Nicole Beharie’yi yeni işlerinde izlemek için can atıyorum, ne yapayım. The Player da sezonun ilk iptallerinden olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Perşembe gününün asıl can sıkan tarafı How to Get Away with Murder’ın derhal toparlanması gerektiği gerçeği. Bu sonuçlar iyi sayılsa da TGIT geleneğine yakışmıyor doğrusu. Dizinin içeriksel sıkıntıları var, sırf şok edici anlar yaratmak uğruna karakterler göz ardı ediliyor. Biraz dikkat.

NBC’nin evlerden uzak komedisi Truth Be Told yayın hayatına Cuma günü başladı ve kalitesiyle orantılı olarak düşük bir seyirci kitlesine ulaştı. Keşke bu sezon canlı yayınlanan Undateable’a hak ettiği şans verilseydi de böyle bir diziyle Cuma gününe sürülüp reytingi düşürülmeseydi. ABC ise halinden memnun olsa gerek, yeni dizisi Dr. Ken, Last Man Standing ile son derece iyi bir ikili oldu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER