Sosyal Tv'de Ağustos Başkadır

Sosyal Tv'de Ağustos Başkadır
Yaz Gözdelerine Genel Bakış

Yazın en sıcak ayında kalplerimize de en sıcak dakikaları yaşatan diziler, duygularımızı parmak uçlarımızdan klavyelerimize aktararak Sosyal TV’nin göz bebekleri oldular. Kiralık Aşk ve Güneşin Kızları maceralarına tam hız devam ederken, Ali-Selin aşkı, Savaş-Nazlı çifti ve Ömer-Defne ikilisi akıllarımızdan ve tweetlerimizden eksik olmadı.


Kırgın Çiçekler sezonun en büyük çıkışına imza atarken, Tatlı Küçük Yalancılar'ın gün değişikliği izleyicileri meşgul eden konular arasında yer aldı. Tatlı Küçük Yalancılar hayranları dizilerinin gün değiştirmesine tepki verirken, tehlike çanları çalan dizi için erken final kararı gecikmedi. Eylül başında yapılan duyuruya göre dizi 13. bölümü ile ekranlara ve hayranlarına veda etme kararı aldı.


Erken seçim dönemine girdiğimiz Ağustos itibari ile FOX TV sevilen Anchorman’lerine sezon açtırarak diğer kanallara göre haber programları arasında ciddi bir çıkış yakaladı. Fatih Portakal’ın ekranlara dönmesi ile hem geleneksel reytinglerde, hem Sosyal TV’de hem de Türkiye Trendlerinde kendine yer edinen FOX Ana Haber Bülteni, Eylül ayına girerken kendine rekorlarla başlayan bir sezon açtı. Tek eliyle Türkiye gündeminden %1’lik pay alan haber bülteni, TV Trendlerinde de birçok diziyi geride bırakarak hatırı sayılır bir hacme ulaştı.

Ağustos Top 3 ve Karneleri

Yaz sezonunda Sosyal TV’nin şüphesiz en başarılı Top 3 dizisinin Kiralık Aşk, Güneşin Kızları ve Çilek Kokusu olduğu söylenilebilir. Gerek içerik sayıları, gerek izleyici sayıları gerekse de Türkiye Trendlerinden aldıkları pay ile performansları en yakından izlenilen diziler. Biz de Ağustos ayı için verilerimizi önümüze aldık ve yeni sezon öncesi her bir dizi için genel bir değerlendirme çıkarttık.

Kiralık Aşk

Kiralık Aşk, Temmuz ayında Güneşin Kızları’nın gerisinde kalmıştı fakat dizi Ağustos ayında bu üçlü içerisinde performansını en iyi arttıran oldu. Aylık toplam içeriğini %26 arttıran dizi, sosyal TV izleyicilerini de %25,5 oranında arttırdı. 119.054 izleyiciden 149.490 izleyiciye ulaşan yapım Ağustos ayı boyunca bölüm etiketlerinin tamamı ile Türkiye Trendleri arasındaki yerini alırken, gündemden %1,31 oranında pay aldı.

 

Güneşin Kızları

Güneşin Kızları sezona tam hız devam ederken Ağustos ayında yeni sezon için gün değişikliğine uğradı. Perşembe’den Pazartesi günlerine alınan dizi ilk Pazartesi yayınını 31 Ağustos’ta gerçekleştirip hem geleneksel reytinglerden hem de Sosyal TV reytinglerinden büyük bir zaferle çıktı. İstikrarlı yükselişini sürdüren dizi Temmuz ayında izleyici sayısı ve içerik sayısı ile Kiralık Aşk’ı geride bıraksa da Ağustos ayında izleyici sayısı açısından Kiralık Aşk’ın gerisinde kaldı. İçerik sayıları arasındaki fark ise 2,150 tweete kadar düştü.

 

Güneşin Kızları Ağustos ayını bitirdiğinde içerik sayısını bir önceki aya göre %19 arttırırken, Sosyal TV’deki izleyici sayısını da %19,6 oranında arttırdı.

Çilek Kokusu

Temmuz yazımızda da değindiğimiz gibi Çilek Kokusu yaza hızlı başlamış olsa da haftalar geçtikçe hem izleyici kitlesinden hem de üretilen içerikte düşüşler yaşıyor. Dizi Ağustos ayını tamamladığında Sosyal TV izleyicilerinin %5,2’sini kaybederken üretilen içerik de %6 oranında düştü. Temmuz ayını Kiralık Aşk ve Güneşin Kızları’nın arkasında 3. sırada tamamlayan dizi bu ayı da sıralamada bir değişiklik olmadan tamamladı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER