Yeniden "Diriliş" Vakti!

Yeniden
30 Eylül akşamı yeni bölümüyle sezona merhaba diyeceğini duyuran Diriliş Ertuğrul’u özlemeyeniniz var mı? Dizinin müptelası olup da yeni sezon için gün saymayan yoktur diye tahmin ediyorum.

Annemden yola çıkarak bu kanıya varmış olabilirim. Geçen gün Diriliş’e dair yazacağımı duyunca bir telaşla “özledik ya, ne zaman başlıyormuş?”diye isyanlı bir ses tonuyla çıkıştı.  Annem bile bol koşturmalı yaz sezonunda şöyle bir durup bir diziyi özlediğini hissetmişse durum sandığımızdan çok daha ciddi demektir.

Anneme şaşırıyorum ama bende durum farklı mı? Elbette değil. Seyrederken insanı mest eden bir iş özlenmez olur mu? Doğrusu hem seyretmeyi hem de yazmayı çok özledim. Ara ara açıp jenerik müziğini dinlediğim, altını çizdiğim sahneleri dönüp dönüp tekrar seyrettiğim doğrudur.

Hayatımıza girdiği günden beri ülkede ve hatta dünyada en çok konuşulan projeler arasında yer alan Diriliş’in kendi kulvarında çıtayı epeyce yükseğe koyduğu fikrindeyim. Bundan sonra elini bu minvalde bir işin altına koyacak olanlar için her şey biraz daha zor olacak belki de.

Dizinin başlamasına yaklaşık dört haftalık bir süre varken ve özlemlerimiz had safhaya ulaşmışken hem biraz hasret gidermek ve hem de geçmiş bölümler arasında minik bir yolculuk yapmak maksadıyla geçtiğimiz sezonun bende en çok iz bırakan sahnelerini derledim. Bu eylemim buram buram bireysellik kokuyor gibi görünse de elbette bu tercihleri yaparken sosyal medyada ufak çaplı bir araştırma ve çevremde de bir nabız yoklaması yaptım. Netice çok da değişmedi. Seyirciyi aynı ortak noktalardan vurmayı başardıkları için ekibi bu vesileyle bir kez daha kutlamak isterim.

Bu arada, Allah nasip ederse önümüzdeki sezon yine burada Diriliş Ertuğrul yorumlamaya devam edeceğim. Bir süre ara vermek durumunda kaldığım geçen dönemde tatlı yorumlarıyla bize eşlik eden sevgili Samed Aslan’a da bu vesileyle teşekkür etmek isterim.

Ekibe yeni katılan oyuncularla ilgili yeni sezonda bol bol kalem oynatacağız kısmetse ama ben yine de kendilerine şimdiden “aramıza hoş geldiniz” diyorum. Diriliş Ertuğrul’un sevgili ekibine başarılarının katlandığı, pırıl pırıl bir sezon dilerim.

Biz buralardayız. Siz de orada olun olur mu? Sağlık, huzur ve barış dolu günlerde görüşmek dileğiyle..

Ve huzurlarınızda iz bırakan Diriliş sahneleri.. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER