İki Obur İtalyan, 20 Ağustos'ta Digiturk'te başlıyor!

İki Obur İtalyan, 20 Ağustos'ta Digiturk'te başlıyor!
İki ünlü ve fenomen İtalyan şefin bir yandan memleketlerini gezip bir yandan da nefis yemekler pişirdiği program "İki Obur İtalyan" adıyla Home & Entertainment HD kanalında başlıyor. Hafta içi her gün saat 23:10'da yayınlanacak olan programda 78 yaşındaki Antonio Carluccio ile 66 yaşındaki Gennaro Contaldo var.

Mutfak ve dahi hayat konusunda tam anlamıyla usta olan bu iki şeften Carluccio ülkenin kuzeyinde, Contaldo ise güneyinde doğmuş. 40 yılı aşkın süredir birbirleriyle dost olan; Avusturya, İngiltere gibifarklı ülkelerde yaşadıktan sonra İtalya'ya dönen Carluccio ve Contaldo bu programda hem çocukluklarının geçtiği sokakları yeniden keşfediyorlar hem de gittikleri farklı yörelere ait tariflerle enfes yemekler hazırlıyorlar.

Önce aile sonra yemek diyen şefler ilk bölümde çok önem verdikleri upuzun bir aile masasını kendi elleriyle hazırladıkları yemeklerle donatacaklar. Üstelik Tortelini'lerini birkaç kuşağın bir araya geldiği cıvıl cıvıl bir mutfakta pişirip afiyetle yiyecekeler.

Orjinal adı "Two Greedy Italians" olan ve s adece yemek tarifleri değil, hayattan seçtikleri anekdotlarla da izlemesi keyifli hale gelen programı hafta içi her gün saat 23:10'da izleyebilirsiniz.

Şeflerden Gennaro Contaldo geçen yıl bir süre ülkemizde de yaşamış bir diğer mutfak dahisi olan Jamie Oliver'in Zorlu'da açtığı şubede bizzat mutfakta bulunmuş ve yerel şefleri yetiştirmişti. Contaldo, Jamie'nin mentoru, ortağı ve aynı zamanda da ustasıdır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER