Eurovision 2023 Yarışmacıları İlk Er Meydanına Çıktılar

Eurovision 2023 Yarışmacıları İlk Er Meydanına Çıktılar
Eurovision öncesinde düzenlenen ve pre-party olarak bilinen etkinliklerde senenin yarışmacıları sahne alarak hem birbirleriyle tanışma fırsatı yakalıyorlar hem de şarkılarının promosyonunu yapıyorlar. Elbette bu performanslar yarışma sahnesinde nasıl duracaklarına dair bir fikir vermeye de başlıyor. Bu pre-party’lerin en yenisi ilk kez geçen sene düzenlenen Barcelona Eurovision Party. Sezonun ilki olan etkinlik geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti ve Eurovision 2023 yarışmacıları ilk kez kendilerini gösterme imkânı buldular.
 
Öncelikle etkinliği özet geçersek, üç gün ve geceye yayılan organizasyonları, eğlenceden eğitime çeşitlenen buluşmaları ve büyüyen kapasitesiyle takdire şayandı. Bu senenin en iddialı isimleri kadroda yoktu maalesef ama bunu tarihinin erken olmasına yoruyorum. Seneye Nisan sonunda düzenleneceği açıklandı, bakalım o zaman daha büyük favorileri de sahnede görebilecek miyiz?
 
Ufak bir not olarak ekleyeyim, partinin ilk basılan posterlerinde üst sırada Sertab Erener’in ismi vardı. Son ana kadar resmî açıklamanın yapılmasını beklesek de maalesef bazı engeller doğmuş olacak ki kendisini bu etkinlikte izleyemedik.
 
Cumartesi gecesi ana parti 2500 kişilik katılımla yapıldı. 20. yılını kutlayan “Dime” şarkısı (İspanya 2003) ana tema olarak seçilmişti. Açılışı bu şarkısıyla Beth yaptı ve ardından her sanatçı için ayrı olarak hazırlanan postcard’larda (Eurovision’da da gördüğümüz şarkı öncesi kısa tanıtım videoları) Dime’nin farklı enstrümantal versiyonlarını dinledik. Gecenin en güzel hazırlıklarından biri buydu. Peki bu seneden 13 katılımcıyı izlediğimiz parti kazanma şanslarına dair nasıl intibalar bıraktı?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER