Eurovision 2023 Ulusal Final Sezonunun Kaçırmamanız Gereken Şarkıları

Eurovision 2023 Ulusal Final Sezonunun Kaçırmamanız Gereken Şarkıları
Her sene Eurovision’cular için yarışma sezonu bir önceki Aralık’ta başlar ve Mart’a kadar acı ve gözyaşıyla geçer. Çünkü bu dönemde ülkeler temsilcilerini belirlemek için ulusal finaller düzenler ve bunlarda da birçok favori elenir. Eurovision takipçilerinin kimi zaman sessiz bir kabullenişle kimi zamansa aylar boyunca süren isyanlarla karşıladığı bu durumlar drama dolu olsa da bize dinleyecek birçok ekstra şarkı çıkar.
 
Yılın en büyük olayı bu sene Polonya’da yaşandı, zira “Gladiator” şarkısıyla favori görülen Jann, sıradan bir şarkıya (“Solo”) ve oldukça zayıf vokallere sahip Blanka’ya elendi. Kimilerine göre şaibeli olan bu sonuç Blanka’nın Eurovision kanalına eklenen şarkısının rekor düzeyde dislike almasına ve Polonyalıların hala dinmeyen öfkesine yol açtı. Seçilen şarkının mükemmel olmadığına katılıyorum ancak “Gladiator”ın da bu tepkiyi hak edecek bir cazibesi var mı emin değilim. Dolayısıyla bu şarkıyı bu listede göremeyeceksiniz.
 
Hayranlar kazananlarla ilgili bazen haklı bazen haksız olabiliyor. Unutmayalım ki Chanel de 2022 İspanya ulusal finalini kimilerine göre torpilli görülebilecek şekilde kazanmış, halkın favorisi Tanxugueiras’ı elediği için ülke çapında epey tepki toplamış ancak Eurovision dönüşünde ulusal bir kahraman gibi karşılanmıştı.
 
Gelin bu ulusal final sezonunda Eurovision biletini alamayan ama kaçırmamanız gereken ulusal final şarkılarına bakalım:

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER