Gözlerinde Dünya’yı gördüğüm kadın: Damla Sönmez

Gözlerinde Dünya’yı gördüğüm kadın: Damla Sönmez
Gözlerine bakınca uçsuz bucaksız denizleri görüyorum. Beyaz yelkenliyle engin sularında geziyorum. Rüzgâr, yanağını her okşadığında kahkahaları kulağımı gıdıklıyor. Gözlerine bakınca sonu olmayan bir Dünya görüyorum. Ülkelerinde farklı hazineleri sakladığını buluyorum. Gülüşü damla damla içimi dolduruyor…
 
“Damla Sönmez’i nasıl tanımlamak istersin?” diye sorsalar ilk aklıma gelen betimleme bu şekilde olurdu. Yüzüne baktığımda birbirinden farklı duygular hissediyorum. Bir oyuncu için de en güzel armağan bu olsa gerek? Yazıyı hazırlamayı uzun bir süredir düşünüyordum. Taslakları, fotoğrafları her şeyi hazır ama bir şey bugüne kadar bana “dur!” dedi. Hayatta her şeyin bir mayası olduğunu düşünenlerdenim. Yapmak isteğin şey her ne ise, mayası gelmediyse olmaz. Olduramazsın. Bu portreyi de hazırlamamın mayası da bugüneymiş. Hayatı akışına bıraktığında o, ne zaman uygun görürse cevabını mutlaka bir gün karşına çıkarır.
 
Bugün de Damla Sönmez’in doğum günü. Boşuna bu kadar beklememişim diyorum. Nice mutlu, sağlıklı yılları olsun! Gözleriyle bizlere her zaman Dünya'yı göstersin. Derdi ve anlatacak hikâyesi olan yapımlarda yer alsın ki bizler de O’nu keyifle izleyelim. 
 

 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER