Ceylin Erguvan Kaya neden ekranın özel kadın karakterlerinden biri oldu?

Ceylin Erguvan Kaya neden ekranın özel kadın karakterlerinden biri oldu?
Her dizide bir ne yapacak, nasıl tepki verecek, bakalım ne düşünecek dediğimiz ve atacağı adımları merakla bekleten bir karakter vardır. Her dizide dedim ama maalesef bunun olmadığı diziler de var. En azından benim için en az bir karakterin tepkilerini, yapacaklarını merakla beklemiyorsam o diziyi takip etme isteğim de çok yoğun olmuyor. Yargı bunu başarabilmiş bir dizi. Biz daha ilk bölümün sonundan itibaren Avukat Ceylin Erguvan'ın ne yapacağını, nasıl tepki vereceğini merak ettik. "E peki şimdi o ne yapacak?" sorusu hep devam etti. 
 
Sadece ne yapacağını merak etmekle kalmadık. Karakteri sevdik. Sizin evi bilmem ama bizim evde dizi "Ceylin'i aç izleyelim" şeklinde izlenmeye başlıyor. Karakter dizi tarihine özel kadın karakterlerden biri olarak da adını yazdırdı. Ama sanki karakteri özel kılan özellikleri dizi aksiyonu içinde yitirildi gittikçe. Aksiyon uğruna hep Ceylin'e ait şeylerden fedakârlık yapıldığını hissediyorum. 

Halbuki karakter büyük bir potansiyele sahip. Ve bu potansiyel, karakterin zincirleri çözülse, bir süredir bize izletilen düşünmeden hareket edip hata yapan, değişmesi gereken kişi konumundan çok daha renk getirir dizinin seyir keyfine diye düşünüyorum. Böyle özel bir kadın karakteri bırakıp haftalardır sadece erkek aksiyonu izlettirirseniz, onu dizinin ana aksiyonundan ve oyun kurucu kişi konumundan alıp, sorun çıkaran kişi konumuna alırsanız, dizinin ahengini de bozarsınız. Yargı'yı hala izlememe rağmen bunun olduğunu düşünüyorum.
 
Ceylin özel bir kadın karakter diyerek başlamıştım. Neden peki? Özellikle bunun dizide unutulmaya başlandığını hissettiğim için bu nedenleri sıralamak istedim:
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER