Üç Kuruş: Çıngıraklı'nın Kartal'ı

Üç Kuruş: Çıngıraklı'nın Kartal'ı
Bir gülüşü var, Kartal Çaka
Bir bakışı var, Kartal Çaka ^^
Bu sezonun merakla beklenen işlerinden Ay Yapım imzalı Üç Kuruş ekrana merhaba dedi. İçerde ve Çukur'dan sonra gelecek olan dizi büyük heyecan uyandırmıştı. Kadrosu, konusu ve detaylarıyla yavaş yavaş boy gösteren dizi hızlı bir şekilde pazartesi akşamı kendine yer buldu.

Konusu, kadrosuyla ve müzikleriyle sürekli konuşulan Üç Kuruş'un Kartal'ından uzun uzun bahsetmesen içimde kalırdı. ^^ Çıngıraklı'nın koruyucusu diye adlandırılan mafya lideri Kartal (Uraz Kaygılaroğlu) ile Organize Büro komiseri Efe'nin (Ekin Koç) arasındaki kovala/ kaç durumunun bir cinayet ile tersi duruma dönmesi ve akabinde gelişen olayları anlatan aksiyon, dram ve polisiye türündeki dizidir. (Evet, kısaca özet geçtiğimize göre yönümüz komple Kartal olsun.)


Fotoyu görünce direk: Para bizdeeeeee şöhret bizdeeee çalmaya başladı ^.^

Dizinin castı oluşturulurken Kartal karakterinin Uraz Kaygılaroğlu'nun olması çiçek çiçek. Yalnız o da ne: Saçlar sarıya dönmüş, isme uygun dövme boyna yapılmış, şive direk dönüşmüş. Değişikliğin üst sürümüne hoş geldiniz. Şaşkınlık ve garipseme durumu dizinin ilk bölümünün . dakikasında uçtu, gitti. Çünkü Kartal Çaka'ya can veren Uraz Kaygılaroğlu adeta içindeki başka Uraz'ı çıkardı. Yani Roman mahallesinin baş komutanı diye adlandıracağımız Kartal Çaka'yı gelin, görün deseler ve karşılaşsak kendisiyle asla "Aaaaa siz oyuncu musunuz?" Demeyiz. Direk mahallenin abisi/ babası der, konuşmasını dinleriz.

Gözlem yapmak, dinlemek, anlamak, algılamak, duymak, görmek, çalışmak, azim... Ayyy ne derseniz deyin hepsi Uraz Kaygılaroğlu'nda mevcut. Yoksa bunların hepsine bürünmek öyle kolay değil.


 Simli damatlık favorim <3

Mahalleye girişi, mahalledeki davranışı, aile içerisindeki duruşu, evlenirken yaptığı jestler. Hepsi nevi şahsına münhasır adeta. Çıngıraklı'da düğün yapılacak karaya gemi getirir Kartal. Herkese babalık yapar Kartal. Evinde hala kuzusu Kartal. Büyük patrona komple kurulmasında Bahar(Nesrin Cavadzade) 'ı kaçırıp arabayı havadan uçurma fikri Kartal. Bahar ile ortak olup düğün yaparken sahneye yine havadan ama prensesin nasıl gelmesini düşünecek kadar zarif Kartal. Haaa bi' de Efe ile halleri var ki ahh be ahhh...

Kartal'ın aslında öyle yüzünde gülleri açtıran gülümseyişinin ardında kocaman hüzün dünyası var. Anne yok, kardeş diye hafızasına kazıdığı Ferhan yok, baba bedenen var ama yok, acı çok, dalgaya vuruyor işte o da her hali. Aslında tam bi' trajikomik hali var Kartal Çaka'nın. Boyundan büyük sorumluluk, hor görülme, hayat mücadelesi... Ve bunların altından kalkmaya çalıştığı sıcacık gülüşü. Ahh işte o gülüş için neler olur diyenler burada toplanıyor. Çünkü bi' gülüyor; bakmışsın dert bitmiş, tasa gitmiş. Bence Bahar'ı da buralardan yakalayıp aşık edecek kendine, hadi bakalım ^^

Ve tüm bunlar için Uraz Kaygılaroğlu'nun eline sağlık. İlk oynadığı diziden, sunduğu yarışma programlarına kadar. Her dizisinin içinde biraz Uraz varsa daha fazlası büründüğü karakter. Hangi karakteri giyecekse askıdan alıyor, düzeltiyor, büyük titizlikle üzerine geçiriyor. Bakışı, duruşu, gülüşü. Bir diğeri bir sonrakinden farklı oluyor. Daim olsun Kartal'ın yüksekten uçuşu.

* Övmelere doyamayacağım oyunculardan Uraz Kaygılaroğlu. Daim olsun başarısı, ışığı, alkışı...

Sevgiler... 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER