Yargı: Kördüğüm*

Yargı: Kördüğüm*
Keşke çözülmesi gereken tek şey dolanan kulaklık kablosu olsaydı...
"Öyle uzak ki yerim
Uzakları aşıyor
Bütün özlediklerim
Benden ayrı yaşıyor
Ya her şeyim ya hiçim
Sorma dünyam ne biçim
Bir kördüğüm ki içim
Çözdükçe dolaşıyor"
 
Ceylin'e uyan sözler tam da bunlar değil mi? Onun ruh halini yansıtan cümleler. Belki ben ya da sen ya da o bu şarkıyı dinlerken romantizme dalıyoruz ya da o mutlu anları karşılıyoruz. Oysa Ceylin için bunların anlamı çok farklı. Doğumundan bu yaşına kadar aynı evi paylaştığı ailesiyle kocaman uzaklığı varmış. Evdeki yerini odanın tam ortasında zannediyorken aslında dış kapının merdiveninde olduğunu fark etti. Ablası, annesi, babası, kardeşi... Nasıl ayrıymış Ceylin'den, nasıl kopukmuş???

Ceylin Erguvan herkesin her şeyi olduğunu düşünürken başarısını da zirveye taşımak adına koştururken aslında hiçlikle selamlaştı. Hırsla, azimle ilerlerken mesleğinde belki de selam dahi vermek istemeyeceği Ilgaz Kaya ile kesişti yolu. Tecrübesini, kariyer yolundaki basamağını bu davayla perçimleyecekti. Ta kiiiii...


Fotoya 5 sn bakınca dizi jenerik müziği çalıyooooooo. Toygarrrr Işıklıııııı ıslıkkkkkk

Bi' cinayet bin karmaşık olay...

Çınar'ın ağzından 'Ben yapmadım!" Haricinde pek cümle çıkmasa da Ceylin aldığı davayı hakkıyla savunmaya and içmişti. Müvekkilinin suçsuz olduğunu kanıtlamak için var gücüyle çalışması da cabası. (Evet, kanıtları yok etmeye çalışmak da buna dahil idi.) Ilgaz ve Metin Kaya ise savcı ve komiser olmanın büyük sorumluluğuyla; hak ve adaletin herkese eşit davranmasından yana olduklarından Çınar'ın özel muamele görmesini istemediler. Ilgaz'ın katil diye suçlandığı kardeşi Çınar'a gösterdiği tavrı tam bi' savcı edasıyla yönetmesi takdire şayandı. İşte ölen kişinin Ceylin'in kız kardeşi İnci olmasıyla Ceylin'in davaya vereceği tepki kırılma noktasıydı. Ceylin'in oradaki hissiyatı dizinin gidişatı için güzel ipuçları verdi. Dünya başına yıkıldı; hiçliği yüzüne vuruldu, kördüğümü çözmeye çalıştıkça en dibe battı.

Ve şimdi yılmadan kalkmaya çalışmasına geçtik. Çok zor be Ceylin. Eminim ki hiç düşünmeden canını vereceğin kardeşin senden her şeyi saklamış. Yan yana olduğun, canının içi özelini sana asla söylememiş. Ve Ceylin gözlerine adeta bir perde inmiş gibi olan bitenden bihabermiş. Yanmaz mı insanın yüreği? Kim öldürdü? Neden öldürdü? İnci'nin arabasının olmasına verdiği tepkiye mi üzülsek söylediği yalanlara mı? Ahhh be dünya.


 Bazen yeni tanıdığın biri en yakının olur...

Ceylin'in "Gerçeği bulma çabası"nı izlerken Ilgaz'la ilişkisine bakacağız. Ve aslında İnci'nin ölmesi, ölmemesi, neden ölmüş olması değil de herkesin bambaşka yalan dünyası olması ve bu gerçekleri görme arzusunu merak ediyorum. Kördüğümlerin açıldıkça tekrar düğüm olmasını takipliyorum ve bunların sonucunun neye/ nelere, kime/ kimlere/ ne şekilde bağlanacağına karşı müthiş heyecan duyuyorum.


 Katil olabileceklerin tam listesi demek isterdim ama dahası da var...

Ceylin'e ve Ilgaz'a can veren Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu ne güzel oldular. (Dijitalde yayınlanan işleri yan tarafta dursun) Ali Bilgin'in rejisine bin bereket. Diğer karakterlere hayat veren tüm oyunculara alkışlar. Dram & gerilim türündeki hikayeyi yaratıp ilk bölümden 3. bölüme kadar çıkmazların içine sokarak her yeni bölümde herkesi cinayetin suçlusu yapan başarılı kalem Sema Ergenekon'a ise kalplerce. 3. bölüm sonrası herkes ekran başından katil "ben" bile olabilirim^^ Hissiyatını sağladığı için çok tebrikler. Zaten bu sürükleyici duruma da seyirci sessiz kalmayarak yüksek reytingle cevap vermiştir. (Sezonun merak edip yüksek reytingle ilerlemesini istediğim işlerinden biriydi, şükür.)

Teorilerim var mı? Sürüsüne. Katil Çınar mı? Asla, Çınar en masumu bu işlerin. (Tek suçu İnci'ye aşık olmaktı.) Yargılamak kolay mı? Ailenden değilse EVET. İşte burada ya yargılanacak kişi aileden biriyse... İşte adaleti arama yolunda Ceylin ve Ilgaz'la beraberiz. (Ilgaz'ı katil yapmayın da halası bile olabilir, razıyım.^^)

İşin içinde biraz etik olmayan işler, fazlaca uyuşturucu çetesi, bolca aldatma olduğunu düşünmekteyim. Katili çok uzakta aramamak mı gerek yoksa hiç alakası olmadığını düşündüğümüz birinin çıkması mı? Hangisine daha çok üzülürüz? Off ne kötü işler değil mi? Mesela balıkçıya gidip de hesap soran Ceylin... Tacize mahrum kaldığını öğreniyoruz İnci'nin, tıpkı birçok kadın gibi. Ceza verilmiş mi? Başkasının fotoğrafları da var mı o telefonda? Sorular sorular... Ceylin'in avukatlık yapmak istemesinin nedeni? Babasını kurtarmak mı? Yeğeni nasıl öldü ya da öldürüldü mü? İşte asıl kördüğüm bunlar gibi milyon tane sorunun çözülmesiyle bitecek.

4. ve 5. bölüme dikkatlice bakarsak çemberin daraldığını söylemekte dizinin sosyal medya hesapları. Katili öğrenmeye ramak kala diğer kargaşaları aynı heyecanla izlemek dileğiyle... Şans yıldızı Yargı ile beraber olsun en az 2 sezon ♥

Sevgiler...

* Hümeyra / KördüğümBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER