Emanet: Bir ömür beraber olmak

Emanet: Bir ömür beraber olmak
Çok ♥
El ele göz göze tüm zorluklara göğüs gererek bir ömür beraber olmak. Acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, neşesiyle, varlığıyla, yokluğuyla bir ömür beraber olmak. Sağlıkta, hastalıkta bir ömür beraber olmak. Ne kadar çok şey paylaşılacak bir o kadar da az. Ne kadar yol var gelecekte ve geçmişten gelen tonla sorun. Hepsinde bir olmak, beraber olmak ne denli güzel...

İşte Seher ve Yaman tam da o noktaya geldi. Öyle kolay olmadı buralara gelmek öyle armut pişçilik yapmadı hayat ikisine de. Yusuf tanışma noktaları oldu, kaynaşma vesileleri oldu. Eeee bir işaret beklenir ya hayatın her evresinde Seher ve Yaman'ın işareti yeğenleriymiş. Öyle yeğen deyip geçme, kaybettiği anne, babasının yerine koydu onları. Aile olmak, yuvasını bilmek istiyor. Yerinden ziyade yanı mühim. Varsın konak ya da varsın tuttukları diğer ev.

Sevmek hele hele koşulsuz sevmek tam da böyle bir şey değil mi? Sevilmek gibi. Doya doya kana kana. Sevdikleri biricik yeğenleri ikisinin kendilerini fark etmelerini sağladı aslında. Öyle ya Seher gelmeseydi konuğa Yaman'a silahları, ok takımı ve sert kaşlarıyla başarılar dileyecektik. Keza Seher de bir başına kalacaktı. Kader ağlarını ördü ve onlara kalan emanetleriyle yola devam ediyorlar.

Kabul edelim ki baya baya güzel bölümler izliyoruz. Bu yazıda diğer karakterlere girmeden Seher ve Yaman'dan bahsedeceğim. Çünkü neden bahsetmeyeyim. ^^ Şaka şaka 100. bölüm gelmiş, bayrakları asmışız, evlilik teklifini yapmış Yaman eeee  #SehYam özel olmayacak da ne olacak.

Şimdi konu emanet ve emanete sahip çıkmak. Her ne olursa ve her ne koşulda olursa olsun. Bu doğrultuda Yusuf'un bir şekilde sevgi evlerine ya da başka bir yere verilmemesi gerekir, buna tamamız. Günlük dizi olduğundan mütevellit yetiştirme yurdu olayının biraz uzaması şart. Uzaması şart derken tutup da 5 ay sonraki bölümde de görmek istemem yani. (Maksimum 117. bölüm iyidir hocam. ^^) Sonuçta konakta o kadar fazla karakter var ki hepsinden bir sürü hikaye çıkar. (Bunlara kesin bir ara detaylı bakarım, şimdi konumuz Seher ve Yaman çiftimiz) Buldumcuk delisi gibi durmadan #SehYam yazacağım evet, çünkü aşırı tatlılar.


 İkbal'in gizli #SehYam fan olduğunu düşünenler burada mığğğğ???^^

Zuhal ve İkbal'in planları hep tutmuyor ya aşırı mutluyum. Hele hele İkbal, Zuhal'e kızıp da ben hallederim dediğinde sürekli Seher ve Yaman'ın lehine sonuçlanıyor durumlar. İşte ben orada bir mutlu oluyorum bir keyifleniyorum bir kahkaha atıyorum ki öyle böyle değil. Hee Zuhal plan yapsa derseniz hemen sizi şu köşeye alayım: Zuhal, Yaman'ın olmadığı gece yatağında yattı da n'oldu? Zuhal diğer eve gitti de n'oldu? Ve üçüncü sıçramasında Seher'e söylenirken n'oldu? Evet, evet Yaman'a yakalandı, hem de fena.  Yani ben Yaman'ın yerinde olsam konaktan yollar, şirketten çıkarırdım da Yaman Kırımlı yapmaz öyle bir şey.  Heee baktı ki sevdiceğine sürekli söylenmeye devam işte o zaman kaçmaya yer ara Zuhallllllll...

Yaman, Seher'e karşı duygularından emin olup kızın da ondan hoşlandığını fark edince hemen bir yürümeler efenime söylim koşmalara başladı ki kim tutsun onu. Hayır, Seher ile Yusuf diğer evde yalnız kalamaz mı? Kalır. Yatak kırık, cam tamir ister, elektrik bakım isterse tamircisi yok mu? Yok efendim. Her iş geliyor maşallah Yaman Kırımlı elinden. ^^ Tü tü tü maşallah.

Artık bu işlerin lafla yürümeyeceğini anlayan Yaman sonunda Seher'e açıldı, yok canım ne açılması direk evlilik teklifi etti. Ben şok, siz şok. Yalnız işin garibi Seher de şok. Şimdiiiii yanakları al al olan kızımız, sevdiğine terlikler alan kızımız, yurtdışına bile gelirim diyen Seher'imiz bu teklifi kabul etsin mi? Eder mi? Bence etmesin, bunu saymasın. Tamam illa Yaman diz çöküp yüzük vermesin de böylesine teklife de az naz yapma hakkı olsun Seher'in. (85 bölüm olmasın ama hocam. ^^)

Gelmesin mi Kırımlı Seher'in yanına şöyle:

"Benimle yaşlansana
Kitap okurum
Çay demler
Şiir yazarım sana..."

İşte dönüşümün son noktası olsun bir ömür beraber.

Kısa kısa notlar:

* Diğer karakterlere de daha fazla yer verirsek çok sevinirim. Hepsinin ayrı hikaye örgüsünün olduğuna inanıyorum.
* Seher'in kıyafetine ne zaman bir el atacağız? İlla Yusuf'un doğum günü mü olmalı...
* Zuhal'i az iyileştirip Nedim'le yapsak olmaz mı?
* Yaman, Arif Baba'ya gidip heyecanını paylaşsa ne güzel olur. Artık aşkı anlatsa biraz.
* Nadire ve Arif Baba olmaz mı? ^^
* O tekne sözü evlenme teklifiyle mi birleşse? Teknede kahve içseler, bir taşla iki kuş vurulsa diyorum.

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER