Sen Çal Kapımı: Burs meselesi

Sen Çal Kapımı: Burs meselesi
İnce detayların hastasıyız ^^ 
"Ne garip... Sevdiğimiz insanın her yalanında bir doğru, sevmediğimiz insanın her doğrusunda bir yalan ararız." Demiş Dostoyevski. Ne kadar da haklı değil mi? Canımızın en içi olsun karşımızdaki kişi bize sabaha kadar anlatsın yalanları hayran hayran dinleriz. Üstüne bir de "Vardır mutlaka bunun bir bildiği, vardır haklı yanı." Deriz.

Oysa nefret ettiğimiz kişi ağzıyla kuş tutup getirse önümüze "Sen kim bunu yapmak kim?" Diye aşağılarız. İşte Eda ve Serkan arasındaki tanışma faslı tam da böyle başladı. Öyle sakarlıklar efenim çarpışmalar yok. Baya baya bile isteye Eda'nın Serkan nefreti onu bu yola soktu ve tanıştı sonunda Serkan Bolat'la.

Demek ki neymiş, hayatımızın aşkıyla tanışmak için illa elimizdeki kitapların düşmesi, ayağımızın bir yere takılması gerekmiyormuş. (Tamam, henüz alışma ve tripleşme dönemindeler ammaaa olsundu.) Eda Yıldız gayet hoş, akıllı, kendi ayakları üzerinde duran genç bir kadın. Hedefi, hayali olan; azimle önüne bakarak ilerleyen Eda, burs meselesi peşine de düşmüş. Ben burs meselesi ile tanıştılar diyorum da burs olayına takılan çok kişi var. Henüz netleşmedi, belki öylece kalacak o kısım. Şöyle ki verilen bursun kesilme nedenini ilk bölümde öğrendik. Serkan Bolat'ın bursun kesilmesinden haberi olmadığını ve Eda'nın (ya da başka bir öğrencinin) bunu söylemediği sürece asla Serkan'ın haberinin olmayacağını da biliyoruz. Burs kesilmesinden hemen sonra Eda'nın iş yerine gittiğini ve asla muhattap birinin bulunmadığı da cepte. Pekiii herkesin aklındaki o soru: Eda burs almadan okulunu bitiremez miydi???

Elbette, son sınıftaki Eda Yıldız devlet okuluna gider yine okulunu bitirirdi. Ya da başka bir yerden burs alarak tamamlayabilirdi eğitimini. Yalnız haksızlık, açıklama yapılmaması, kalp kırgınlığı gibi etkenler onu Serkan Bolat'a karşı hırslı, kızgın biri haline getirmiş ve eeee ötesi de dizinin şanından.^^ (Başka yerden burs alsa Serkan'la nasıl tanışacak eyyy sevgili izleyici???)


Eda'nın odasındaki dartı gördükten sonra Serkan ^.^

Bir de fark ettiyseniz Eda'nın durumu iyi. Yani ailesi yok ama halayla aynı evde değil. Sonuçta ayrı ayrı evde oturabilmek de maddi durumla ilgili. Ayrıca halanın iş yeri  var, Eda orada yetkili. Zaten "Ben fakirim, biz açız." Gibi sözleri de yok. Heee Serkan'dan az parası vardır hayalleri vardır o ayrı. "Kişinin kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi tam da böyledir zaten." Kendi parasını kendisinin kazanması, kimseye muhtaç olmadan yaşamını idame ettirmesi. Heee ailesi destekçisidir o ayrı. Eda'nın Kaan'ın kim olduğunu öğrendikten sonraki tavrı da gözden kaçmasın. Bir de Mardin vurgusu var ki bence oradan aşiret çıkacak. Bolat Holding ile de yarışacak belki para mevzuları. (Olamaz mı olabilir)


Her şey yeni başlıyoooooo (temsili değil)

İkinci bölüm bir önceki bölümün üstüne koyarak ilerlemiş ve emeklerinin karşılığını da artan reytingle aldılar. Umarım bozulmadan devam eder Sen Çal Kapımı ve ben de sadece Eda ve Serkan ikilisi için değil diğer karakterler içinde bir iki kelam ederim. Çünkü sadece #EdSer değil tüm ekip Ş A H A N E... 

Sevgiler...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER