Poyraz Karayel'in bilinmeyenleri!

Poyraz Karayel'in bilinmeyenleri!
Sevilen Kanal D dizisi Poyraz Karayel'in izlenme oranları her hafta yükseltirken, hikayesi ve karakterleriyle de seyircinin odağı olmaya başladı. Bu durum dizi seti hakkında her şeyin merak edilmesini de sağlıyor. O kadar çok sorulunca Yapım Ekibi ve Kanal da Poyraz Karayel hakkında merak edilenlerin cevabını ve gördüğü ilginin rakamsal karşılıklarını hazırlamış. İşte Poyraz Karayel'in bilinmeyenleri!
 
Sette kaç kişi çalışıyor, kadın mı erkek mi fazla?
Oyuncularla birlikte toplam 90 kişilik bir ekip var. Çoğunluğu erkekler oluşturuyor. Birbiriyle uyumlu, değişimin az olduğu bir kadroyla keyifli bir set ortamı var.
 
Sette en çok çay mı kahve mi içiliyor?
Çaycılar da var kahveciler de. İçecek çeşitliliği bol bir set. Oyuncuların bir kısmı filtre kahve tercih ediyorlar, set aralarında türk kahvesi keyfi yapanlar, soğuk havalarda sıcacık çayların yardımıyla ısınanlar, bitki çaylarıyla sağlıklı beslenmeye dikkat edenler olarak değişiyor. Bir günde en az 270 adet çay, 180 adet kahve tüketiliyor.
 
Setin en neşelisi kim? En ciddisi kim?
Setin en neşelisi, Ataberk. Pozitif enerjisiyle bütün herkesin sevgilisi. En ciddisi demek ne kadar doğru olur bilmiyoruz ama setinde, dizininde babası Musa Uzunlar beyefendiliği, ağırbaşlılığıyla örnek bir abi (RaniniTv Notu: Evet bize de buradan bakınca Musa Uzunlar şahane bir meslek büyüğü ve set abisi gibi görünüyor)
 
Toplamda kaç mekanda çekim yapılıyor? En çok sevilen mekan hangisi?
Dizide 6 ana mekan var. Bahri Ev, Poyraz Ev, Ayşegül Ev, Ünsal Ev, Zafer Ev, Zafer Depo, Emniyet. Bununla birlikte bölümler içinde eklenen mekanlar da oluyor tabi ki. Çekim yapılan mekanların hepsi ince eleyip sık dokunarak seçilmiş özel mekanlar. Bahri Ev son zamanlarda kullanılan en iyi mekanlar arasında yerini aldı bile. Geniş alanı sayesinde set çalışanları için uygun bir mekan.

Poyraz Ev, sıcacık dokusuyla ve üç karakterinde gerçekten bir apartman içerisinde ki komşuluk hikayesiyle en sevimli mekanımız. Ayşegül ev muhteşem dekorasyonuyla izleyenleri özendiren bir mekan. Kısaca mekanlar özenle seçilmiş, büyük bir titizlikle dekore edilmiş olmalarıyla ön plana çıkıyor.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER