Ozan Güven’den Ahmak Bilimi NatGeo’da başlıyor

Ozan Güven’den Ahmak Bilimi NatGeo’da başlıyor
Orijinal adı Science of Stupid olan Ahmak Bilimi belgeseli Ozan Güven’in sesiyle tekrar ekranlara gelmek için gün sayıyor.

Gündelik hayatta bir insanın başına gelebilecek en can acıtıcı ama bir o kadarda komik olayların yanında amatör deneylerin sonuçlarını da bilimsel açıklamalarıyla anlatan program, yeni videolarıyla NatGeo ekranlarında olmaya devam ediyor.
 
Bu programda ahmaklık ile bilim bir arada
Örneğin hepimiz ağırlık kaldırmanın sadece güç ile doğru orantılı olduğunu düşünürüz. Ancak bu işin teknik ve bilim içeren kısmı da vardır. Yoksa kahraman olmak için yola çıkan ve ağırlık kaldırırken çektiği videoda ağırlığın altında kalanları başka türlü izah edemeyiz. İşte bu programda, bu kişilerin ağırlık kaldırırken nerede yanlış yaptıkları eğlenceli ve bilimsel bir dille anlatılıyor. Güldürürken, öğretiyor.

Programın orijinal versiyonunun sunumu İngiliz sunucu Richard Hammond tarafından gerçekleştiriyor. Türkiye için hazırlanan bölümlerinde ise mikrofonun başında kendisini en son Muhteşem Yüzyıl’ın Rüstem Paşa’sı olarak bıraktığımız Ozan Güven olacak. Ozan Güven’in eğlenceli sunumu ile programda bir insanın başına gelebilecek talihsiz durumları izlerken, gördüklerinize de inanamayacaksınız.Ahmak Bilimi
30 Mart Pazartesi - 22.45 | NatGeo

Digiturk: 181
D-Smart: 68
Teledünya: 189
Tivibu Ev/Web: 102 numaralı kanallardan izleyebilirsiniz.
 
Programın eğlenceli kamera arkası fotoğraflarından bir demeti ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.
(Not: Hemen aşağıya programın resmi YouTube sayfasından bir video bırakıyorum. Göz atmadan çıkmayın, derim.)

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER