Hercai: Azat'ın gönlü

Hercai: Azat'ın gönlü
Birlikte yaralarını sarıp engelleri aşıp kavuşsalar. Hayat bayram olsa falan
Bize özgü mü bilmiyorum ama bazen kelimeleri nereye çekersen o oluveriyor. Du' ya neden bize özgü olsun ki bak Prens bile neler yaptı? Kraliyet Ailesi'nde bile entrika, aşk olmazsa olmaz... O yüzden ben Azat'ın yüreği diye başlıyorum. Nerelere gider bakalım göreceğiz. Siz de ister Azat'ın gönlü diye kodlayın ister Azat'ın Gönül'ü. ^^

Bu sene ikinci sezonuna merhaba diyen Hercai dizisi ilk baştan beri kendisini bozmayan Azat oldu. Evet, çizgisini bozmadı ama azıcık bozmasını istemiyor da değilim. Nasıl mı? Şimdi saralım başa. Amcasının kızına sevdalanan Azat'ı anlayabiliyorum. Kalbe söz geçmek ne mümkün. Elbette Reyyan onu abi olarak gördü, bildi. Lakin Azat için pek öyle olmadı durum. Derken gel zaman git zaman Miran çıktı meydana Reyyan ilk aşkını buldu. Heee bu yollar çok acılı, sancılı ve derin oldu. Miran başka türlü de intikam alabilirdi ya neyse bu belki başka bir yazının konusu olabilir. Konumuz Azat.

Azat Şadoğlu her zaman her şekilde sevdiği kadının yanında oldu, olmak istedi, olmaya çalıştı. Hele bir de gerçekleri öğrenince hepten içi rahatladı. Sevdiğinden de vazgeçmedi asla. Sonra zaman ona öğretti başka şeyleri. Birini gerçekten seviyorsan onun mutlu olmasını istersin. Üzülmemesini, kırılmamasını, acı çekmemesini. Tam de bunları yaptı Azat ve kalbine gömdü sevdasını. Tamam, aslında çok da gömmüş sayılmaz ama gömdürüyorlar matmazel... (Aşiret dizisiydi, Hanım Ağam mı deseydim acabasııı?? ^^)

Sevdi de sevilmedi dedim ya hehhh sonra bir zaman geldi ki karşı taraftan bir kız Azat'ı düşürdü kalbine. Aşk bu ya başında olan geldi başına. Rolleri değişti Elif ile. Artık Azat seviliyor çok çok seviliyor ama sevmiyordu. İster aşka küstü diyelim ister kapadı aşka kendini. Sadece düşündü, kendini onun yerine koydu ve tüm içtenliğiyle tüm merhametiyle kurtarmak istedi Elif'i. Evet, kurtarmak istedi. Yoksa aileler düşmanlığı bitirir diye mi nikah kıydı sanıyorsunuz? Azize cadısı herkesi harcar da intikamını bitirmez! (Öyle de oldu.)

Azat'ın Elif'le nikahlanmasını şöyle düşünün: Ailesi olmayan genç bir kız akrabalarından birinin yanında kalıyor. Bu akrabalar sürekli sorun çıkarıyor ve kız burada artık fazlalık olduğunu düşünüyor. Derken karşısına bir adam çıkıyor ve buna aşık oluyor. Hee belki de aşık olmak değil de bi' nevi kurtarıcısı olarak görüyor. Onunla evlenmek, onunla oturmak demek kendine ait hayat demek. Özgürlük demek.


Nasuh- Cihan: Çok pişmanız, Elif'ten ayrılıp başka birisiyle evlenebilirsin.
Azat: O halde ben Gönül'e gidiyoru...  

Nasuh ve Cihan Şadoğlu her ne kadar Azat'ın Elif'le evlenmesini deli gibi isteyip bunu intikam olarak kullansalar da aslında içten böyle düşünmediklerini düşünüyorum. Belki de böyle düşünmek istiyorumdur. Yalnız Handan Şadoğlu canımcığım ne de doğru konuşuyor öyle. Oğlum mutsuz olmasın derken içimi okuyor resmen. Eeeee kadın aşk evliliği yapmış, istiyor ki oğlum da sevdiği ve sevildiği biriyle evlensin. Karşılıklı mutluluk herkese keyif verir. Elif'in üzerine gidiyor olması tam da bundan dolayı ki haklı nokta net.

Azat'ın ise gönlü şimdilik arafta. O da kendini işine vererek "Mekanın sahibi geri geldi." Dedi zaten, adamım yaaa... Ben artık diyorum ki bu birkaç bölüme Azat'ın gönlü araftan çıkıp, Elif'ten sıyrılıp diğer tarafın kalbi kırık, kalbi yaralı Gönül'ü ile birleşse. Sarsalar birbirlerinin acısını, dindirseler geçmişin kötü sesini ve geleceğe sıcacık kucak açsalar neşeyle.

Handan ve Sultan desen mis gibi dünür olur. Elif'i de Azize ister yurt dışına göndersin ister başkasını bulsun isterse dizinin dibinden ayırmasın. Bak cidden Azat ve Gönül enerjisi daha yüksek. Ayyy zaten eskisi gibi Handan& Azat da izleyemiyorum. Az anasıyla baş başa kalıp konuşsa da Handancığım ona öğütler verse aklını çelse. Valla Gülçin Hatıhan ve Ahmet Tansu Taşanlar sahnelerini özledim. Çok iyi anne& oğul oldular, kıskanmayın da az çoğaltın lütfen.
 
İtiraf ediyorum epey epey  AzGön fanı oldum. Yalnız bilsem Azat, Elif'i seviyor; susar, sevgisine saygı duyarım. Yokkk gram sevgi yok. Melike'yi daha çok seviyor Azat. En iyisi totem yapayım, dilek tutayım, papatya falı açayım. Belki tutar da Azat'ın gönlü Gönül'e doğru gider. Ne dersiniz olur mu olur? ^^

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER