Letitia Wright, Agatha Christie uyarlaması Death On The Nile'ın kadrosuna katıldı

Letitia Wright, Agatha Christie uyarlaması Death On The Nile'ın kadrosuna katıldı
2017 yılının kasım ayında vizyona gelen Doğu Ekpresi'nde Cinayet filminin devamı olacak Nil'de Ölüm (Death on the Nile) filmi kadrosuna Letitia Wright'ı da dahil etti.

Agatha Christie'nin 1937'de piyasaya çıkan kitabı aynı isimli romanından uyarlanan filmin senaryosunu Doğu Ekspresi'nde Cinayet'in senaristi Michael Green yazdı. Kenneth Branagh yeni filmde de Hercule Poirot olarak yer alacak. Ayrıca filmin yönetmeni olarak da görev alacak.

Nil'de Ölüm kitabı Doğu Ekspresi'nde Cinayet'ten üç sene sonra yayınlandı, 1978'de de sinemaya geldi. Başrollerinde Peter Ustinov, Bette Davis, Mia Farrow, Maggie Smith, Angela Lansbury ve George Kennedy'nin olduğu film gişede büyük başarı gösterememiş olsa da En İyi Kostüm dalında Oscar ödülü kazandı.

Kitabın arka kapağında yer alan konusu şu şekilde:

Linnet Doyle genç, güzel ve zengin bir kadındır. Dünyada her şeye sahiptir... Hatta en yakın arkadaşının sevdiği adama bile. Linnet ve yeni kocası Nil Nehri’nde bir tekne gezisinde ünlü dedektif Hercule Poirot ile tanışırlar. Huzur dolu keyifli bir gezi olmasına rağmen Poirot’nun isim veremediği, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğuna dair içinde bir sıkıntı vardır. 

Bahsi geçen Linnet karakterini Gal Gadot, Simon Doyle'u Armie Hammer, Jacqueline'i Jodie Comer canlandıracak. Kadroya dahil olan ve son dönemde Black Panther filmiyle gündemde olan Letitia Wright'ın canlandıracağı karakter henüz belli değil. Ayrıca yeni filmde Doğu Ekspresi'nde Cinayet'te Poriot'nun arkadaşı Bouc karakterini canlandıran Tom Bateman de yer alacak.

Death On The Nile, 2 Ekim 2020'de vizyona girecek. Çekimler 2019'un yaz aylarında başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER