Doğu Ekspresinde Cinayet'in devamı Nil'de Ölüm'le geliyor!

Doğu Ekspresinde Cinayet'in devamı Nil'de Ölüm'le geliyor!
Twentieth Century Fox Film, Doğu Ekpresi'nde Cinayet filminin devamı için çalışmaya başladı. 10 Kasım'da ülkemizde de vizyona giren film genel olarak iyi eleştiriler almış ve gişede de başarılı olmuştu.

Devam filmi olarak ilk filmin sonunda ipucunun verildiği üzere Nil'de Ölüm, yani orijinal ismiyle Death on the Nile romanı uyarlanacak. 1937'de piyasaya çıkan kitabı Doğu Ekspresi'nde Cinayet'in senaristi Michael Green uyarlayacak. Filmin başrolünü üstlenen ve yönetmenliğini yapan Kenneth Branagh'ın henüz resmen imza atmamış olsa da yeni filmde yer alması bekleniyor.

Nil'de Ölüm kitabı Doğu Ekspresi'nde Cinayet'ten üç sene sonra yayınlanmış, 1978'de sinemaya da gelmişti. Başrollerinde Peter Ustinov, Bette Davis, Mia Farrow, Maggie Smith, Angela Lansbury ve George Kennedy'nin olduğu film gişedebüyük başarı gösterememiş olsa da En İyi Kostüm dalında Oscar ödülü kazanmıştı.

Kitabın arka kapağında yer alan konusu: Linnet Doyle genç, güzel ve zengin bir kadındır. Dünyada her şeye sahiptir... Hatta en yakın arkadaşının sevdiği adama bile. Linnet ve yeni kocası Nil Nehri’nde bir tekne gezisinde ünlü dedektif Hercule Poirot ile tanışırlar. Huzur dolu keyifli bir gezi olmasına rağen Poirot’nun isim veremediği, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğuna dair içinde bir sıkıntı vardır. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER