Armie Hammer, Agatha Christie uyarlaması Death On The Nile'ın erkek başrolü oldu

Armie Hammer, Agatha Christie uyarlaması Death On The Nile'ın erkek başrolü oldu
Geçtiğimiz yılın kasım ayında vizyona gelen Doğu Ekpresi'nde Cinayet filminin devamı olacak Nil'de Ölüm (Death on the Nile) filmi erkek başrolünü buldu. Deadline'ın haberine Armie Hammer filmin kadrosuna dahil oldu.

Agatha Christie'nin 1937'de piyasaya çıkan kitabı aynı isimli romanından uyarlanan filmin senaryosunu Doğu Ekspresi'nde Cinayet'in senaristi Michael Green yazdı. Kenneth Branagh yeni filmde de Hercule Poirot olarak yer alacak. Ayrıca filmin yönetmeni olarak da görev alacak.

Nil'de Ölüm kitabı Doğu Ekspresi'nde Cinayet'ten üç sene sonra yayınlanmış, 1978'de sinemaya da gelmişti. Başrollerinde Peter Ustinov, Bette Davis, Mia Farrow, Maggie Smith, Angela Lansbury ve George Kennedy'nin olduğu film gişede büyük başarı gösterememiş olsa da En İyi Kostüm dalında Oscar ödülü kazanmıştı.

Kitabın arka kapağında yer alan konusu: Linnet Doyle genç, güzel ve zengin bir kadındır. Dünyada her şeye sahiptir... Hatta en yakın arkadaşının sevdiği adama bile. Linnet ve yeni kocası Nil Nehri’nde bir tekne gezisinde ünlü dedektif Hercule Poirot ile tanışırlar. Huzur dolu keyifli bir gezi olmasına rağmen Poirot’nun isim veremediği, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğuna dair içinde bir sıkıntı vardır. 

Bahsi geçen Linnet karakterini Gal Gadot canlandıracak. Armie Hammer'ınsa Simon Doyle'u oynaması bekleniyor. Death On The Nile filmi 20 Aralık 2019'da vizyona girecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER