Game of Thrones'un 4. Sezondaki Silinmiş Sahneleri Yayınlandı!

Game of Thrones'un 4. Sezondaki Silinmiş Sahneleri Yayınlandı!
Dımdım dıdı dımdım dıdı dımdım dıdı dımdım! Kendi kendime jeneriği söylemekten kafayı yiyeceğim sonunda. 10 ay sezon arası mı olur arkadaş!? Biz haftada 2 saat yılda 45 bölüm izlemeye alışmışız, hak mı reva mı bu? Olsun ama çoğu gitti azı kaldı - 7 Hafta 4 Gün 2 Saat 51 Dakika! Neyse, vuslat için günleri saymaya devam ederken geçen hafta gelen fragmanın ardından HBO ateşi harlamaya devam ediyor. Bu sefer de geçen sezon kesilmiş iki küçük sahneyi paylaştılar..

"Never betrayal me.."

Koruyucusunu, kumandanını, arkadaşını, dostunu kısacası en güvendiği insan olan Jorah Mormont'u kaybeden Daenerys Targaryen'in yaşadığı travmayı son derece sade ama etkileyici biçimde gösteren bir sahneymiş gerçekten. Bir insan en beklemediğini kişi tarafından ihanete uğradığında ne yaparsa Daenerys de aynısını yapıyor. Öylece donup kalıyor ve sadece tek bir söz ağzından dökülüyor "Bana asla ihanet etme.."

"Sonsuza kadar süreceğini mi düşünmüştün?

İkinci sahne ise, Tyrion'un Shae'i aslında kendi güvenliği için Pentos'a gönderme kararını açıkladıktan sonra Bronn'un Shae'i kendi iç dünyasından da örnekler vererek teselli etmesini içeriyor "Her gün daha da yavaşlıyor hareketlerim". Açıkçası neredeyse hakkında hiçbir şey bilmediğimiz Bronn'un kendi düşüncelerini paylaştığı böyle bir sahnenin diziden çıkarılmasına üzüldüm. Ancak Sibel Kekilli'nin -bence- rezalet oyunculuğunun da bu kararda payı büyük. Zaten daha önce de kendisini içeren bazı sahnelerin beğenilmediği için diziden çıkarıldığı açıklanmıştı. Ne yazık ki duygusal yıkım yaşamayı, yeşil limon yalamış gibi bir yüz ifadesi takınmak olarak algılıyor Sibel Kekilli. Çok şükür küçük dev adam Tyrion sayesinde Shae Hakk'a yürüdü de bir daha bu tarz sahneler görme imkanımız kalmadı.. 

Valandil..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER