Bizim Hikaye: Şarkılarla BarFi

Bizim Hikaye: Şarkılarla BarFi
Hep aşkla bakın birbirinize ve geleceğe <3
İlk sezondan itibaren heyecanla, sabırsızlıkla beklediğimiz o gün geldi, çattı ve Barış ile Filiz evlendi. Onca olaylara onca kavgalara onca yaşanmışlıklara bir çizgi çekildi ve kavuşma anı gerçekleşti. Biriciğimiz, evinin tüm sorumluluğunu alan Filiz Elibol ablamız artık Filiz Elibol Aktan olarak Barış'ın eşi oldu. Oldu daaaa sanki problemler bitti. Valla gün yüzü göremeyeceğiz gibi duruyor eyy biz seyirciler. Nihal'e çaktırmayalım, Nihal hayatımızdan çıksın diye diye öldürdü de kendini Barış. Güzel gözlü özü sözü bir Filiz de haklı tüm davasında.

Şimdi Barış ile bir iniş iki çıkış beş iniş bir buçuk çıkış patırtılı çatırtılı ilişkisi olan Filiz ilişkisine bakalım. Her bölümü izlediğimde ayrı bir şarkının nakaratı gibiler. Bir bölüm bulutların üzerindeyken diğer bölüm yerin en dibinde buluşuyor gibiyiz. (Sadece bana mı öyle geliyor?) O yüzden şarkılarla BarFi'ye bakalım.

Öncelikle Barış son nefesine kadar Filiz'i sevecek mi? Evet. (Tamam canım o şakacıktan ölmekti.^^) O yüzden bence ikisinin şarkısı Med Cezir olmalı.

"Dökülür yedi verenler 
Teninden rengarenk 
Açarsın mevsimli mevsimsiz birtanem 
Değişir kokun, ısınır kanın beni yakarsın 
Vazgeçilir gibi değil bu med cezirler..."

Ölene kadar birbirlerinin peşinde olsunlar inşallah. Nazar boncuk emojileri var şuralarda.

Hani Barış sırf Filiz hapisten çıksın, serbest kalsın diye Nihal'e boyun eğdi ya. Hani günlerce gecelerce ayrı kaldılar ya. Hani sağlık ocağı ve terzi dükkanı yan yana geldi de BarFi yan yana gelemedi ya işte o sıralar benim onlara seçtiğim parça şuydu:

"Ayrılık aman 
Ölümden yaman 
Geçmiyor ki zamaaan 
Geçmiyoooor 

Ben sende tutuklu kaldım 
Kendi hayatımdan çaldım 
Yedi cihan dolaştım 
Bana mısın demiyor "

Tam bir şeyler düzeliyor. Barış Nihal'den boşandı sevinç nidalarını atarken Filiz'in evdekilerinin de gönlü olsun dediğinde ve Hikmet'in yine sorun çıkardığı süreçlerde Barış adına Filiz'e bu şarkı sözlerini mırıldandım.

"Bıktırma, usandırma 
Yeter beni kızdırma 
Gel artık kollarıma 
Gül döktüm yollarına 

Gel gündüzle gece olalım 
Gel gökyüzünde yıldız olalım 
Seninle mutlu yarınlara koşalım 
Gel beraber mesut olalım"

Filiz kardeşlerinin neden Barış'a ulaşamadığını anladı zaman ahh o zaman fırlattı ya yüzüğü, geçmişi, geleceği... İşte tam o sıralar kulağımda bol bol şu şarkının sözlerini duydum:

"Hatırlarım bugün gibi
Sessiz geçen son geceyi
Başım öne eğik, bir suçlu gibi
Bana verdiğin hediyeyi

İki küçük kol düğmesi
Bütün bir aşk hikayesi
İki düğme, iki ayrı kolda
Bizim gibi, ayrı yolda"

Artık geçmişte yaşanan tümmm (o kadar kötü olaylar birbirine düğümlenmişti ki) kötü olaylara, olumsuzluklara bir set çekerek yeni hayatlarına, Filiz'in daha güçlü geldiğini göreceğimiz anlara merhaba diyelim. Elbette hayat gibi her şey dört dörtlük olmayacak. Yalnız onların aşk şöyle olsun.

"Devlerin aşkı büyük olur 
Ya dağlar yerle bir olacak 
Ya kıyametler kopacak 
Ya da dünya batacak 
Senden öyle ayrılacağım"

Ahhh daha o kadar sahnelerine öylesine müzikler mırıldandı ki kulağıma. Hepsi çok gelir şimdi.^^ O yüzden biraz daha keskin hatların olduğu sahneleri seçtim. Eğer sizin aklınızda aynı yerlerde başka şarkılar varsa, BarFi'nin şarkısı bence bu olmalı diyorsanız ya da başka diğer parçalar gelin yorumlarda buluşalım. Keyifli seneler herkese.

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER