Aklınıza gelen ve gelmeyen her program için: TLC

Aklınıza gelen ve gelmeyen her program için: TLC
Bundan üç sene önce CNBC-e kapanacağı zaman epey içlenmiştim. Bir nesle yabancı dizi kavramını öğreten, internetlerin olmadığı günlerde türlü çeşitli diziyi tanımamıza vesile olan, Gilmore Girls’tür Scrubs’tır hala arkadaşım saydığım dizilerle tanışma sebebim olduğu için her zaman bir gönül bağım olacak bir kanal, kanaldan öte bir oluşumdu benim için. Bir de CNBC-e dergi vardı elbette, girişindeki o editör şakaları hala aklımdadır, o şimdilerde bol bol gördüğümüz ancak o zamanlar için çok yenilikçi olan mizah anlayışları için de ekibe bir teşekkür borçluyum.

Ne mutlu ki CNBC-e’nin yerine gelen TLC’nin yayınladığı programlar tam da ekranlarda görmek istediğimiz hareketler. Evet, artık internet sayesinde böyle içerikler için ekrana mahkûm değiliz ama yine de televizyonun önemi ve ne kadar çok izlendiği inkar edilemez. 'Normal' kanalların aksine aklınıza hangi konu gelirse gelsin TLC’de bunun bir program karşılığı var, hatta aklınıza gelmeyenlerin bile. TLC’de görmeden önce temizlik hastaları ile aşırı kirli yaşayan insanların bir araya getirileceği bir program yapılabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi misal ama yapmışlar, çok da güzel olmuş. Onlarca program arasından herkesin kendine uygun bir şeyler bulabileceğine eminim, ben bir de kendi favorilerimi sıralamak istedim.


Gelinlik tek kişi seçilmez 

Gelinliğe Evet De

Bu programa evlenme kararı aldığımız günden sonra merak saldım ne yalan söyleyeyim. Her ne kadar kendi gelinliğini yarım saatte seçip almış biri olsam da gelinleri izlemeye bayılıyorum. Programın tanıtımında geçen ‘Doğru gelinliği bulmak doğru damadı bulmaktan daha zor olabilir’ cümlesine bakarak da gelinlerin ve tabii onlarla gelen arkadaş ve ailelerinin gelinlik konusunda ne kadar seçici olduğunu anlayabilirsiniz. Bir de gelip ‘Fazla bütçem yok, 3000-4000 sterlin arası’ gibi konuşan gelinler oluyor mesela, kura bakıp kendi paramızla karşılığını hesaplarken moraliniz bozulabilir, bozulmasın.


İnsanın bütün siyah noktalarını sıkası geliyor 

Doktor Çıbanım

 Öncelikle bu program isminin çevirisini kim yaptıysa kendisini çok tebrik etmek isterim. Gelelim programa. Aynı zamanda bir Instagram fenomeni olan Dr. Sandra Lee, nam-ı diğer Dr. Pimple Popper, programın her bölümünde farklı bir cilt hastalığını tedavi ediyor. Programda hastaların hikâyelerinin yanında epey bir operasyon görüntüsü var, ‘Benim içim kaldırmaz’  diyenler kendilerini denemek için Dr.Pimple Popper’ın Instagram hesabına bir baksınlar. Orada beş dakikadan fazla duramıyorsanız evet buraya hiç gelmeyin.


Ha orada yıkamışsın ha burada 

Aşırı Pintiler

Yaşadıkları yerlere, evlere ve yaptıklarını anlattıkları işlere bakarak maddi bir problemleri olmadığını çok rahat söyleyebileceğimiz insanların akla hayale gelmeyecek yöntemlerle para biriktirmelerinin anlatıldığı bu program size yaşadığınız hayatı çok net sorgulatabilir. Evdeki sifonu çizelgeyle çeken mi ararsınız (üç çişten önce çekilmez gibi), bulaşık makinesinde pantolon yıkayan mı? Yaptığı şeyleri dünyanın en normal şeyi gibi anlatan mı istersiniz, çamaşır makinesini iki kere çalıştırdı diye eşinden ayrılmak isteyeni mi? Hala hiç izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER