Bu kalp seni unutmaz: En eğlenceli 10 Friends bölümü

Bu kalp seni unutmaz: En eğlenceli 10 Friends bölümü
Birçok dizi ekrana gelir ve gider. Bazıları bir süre durur. Çok küçük bir kısmı ise unutulmazlar arasına yerleşir ve 24 yıl sonra bile orada kalır. Hangi diziden mi bahsediyorum, tabi ki şu zamana kadar yayınlanmış en sevilen komedi dizilerinden olan Friends’ten.  Friends çoğumuz için bir diziden çok daha fazlası. Tüm endişeler için merhem, gerginlikle geçmiş bir günden sonra stres atıcı, günlük kazanılan başarılar için küçük bir ödül, titiz bir çalışma rutininden sonra son derece mutluluk verici bir mola ve de en önemlisi ayrılmaz bir parçanız.

Her insanın üzüldüğünde ya da daha fazla gülmek istediğinde uyguladığı bir formül vardır. Ben de sizle bugün kendi formülümü paylaşmak istedim çünkü kendisi sadece 6 harften oluşuyor. Mutluluk= Friends

Daha fazla mutluluk eşittir; daha fazla Friends bölümü izlemek... Birbirinden farklı fakat bir o kadar da birbirine bağlı altı iyi dostun hikâyesidir Friends. Her bölümü izlediğinizde yaşadığınız hayatı belli bir süreliğine unutur, onların anlattıklarını dinlersiniz. Bir bakmışsınız öğlen evde yemeğinizi yiyorsunuz, bir saniye sonra altı arkadaşınızla oturup kahvenizi yudumluyor bulursunuz kendinizi. Bu bahsettiğim altı karakter: Chandler, Joey, Monica, Rachel, Ross ve Phoebe. Her karakter de kendinizden bir şey bulursunuz.

Mesela arkadaş grubunuzda mutlaka durum ne kadar kötü ya da uygunsuz olursa olsun komik bir şeyler söyleyen bir Chandler, 
Belki hala aklı çift rakamlara ulaşamamış fakat her koşulda yanınızda olan bir Joey,              
Gençlik yıllarında âşık olup asla o aşkını unutamayan, yıllar sonra karşılaşınca bile aşkını itiraf edemeyen bir Ross,                             
Herkese anne şefkati ile yaklaşan fakat aşırı kontrol delisi olan bir Monica,                          
Bütün delice şeyleri siz ona sormadan kabul eden biraz tuhaf ama dünyalar tatlısı bir Phoebe,                
Uzaktan herkesin popüler kız olarak nitelendirdiği fakat tanıdıkça dünya tatlısı birine dönüşen bir Rachel vardır mutlaka.

Her bir bölümü ayrı başucu kitabı gibidir. Neşelenmek için ayrı, biraz olsa hüzünlenmek ve de geçmişi yâd etmek istediğinizde başvuracağınız 236 bölümden oluşan bir ansiklopedi.

İzlerken hep aynı his geçer içimden “Nerede kaldı böyle dostluklar!”. Asla bitmesini istemezsiniz. Son sezonlara yaklaşırken içinizi ufak da olsa bir burukluk sarar. Nasıl biteceğini ya da hangi esprinin neden ve kim tarafından yapılacağını artık ezberlemişsinizdir. Fakat bu sizi yine ilk seferi kadar gülmekten asla alıkoymaz. 

Biraz da olsa neşelenmeye ihtiyacımızın olduğu bu günlerde bende sizin için bütün sezonlar içerisinde en eğlenceli 10 bölümü derledim. Kendi zevkime göre seçtiğim 10 bölümü kısa özetleri ve ilgili bölüm içerisinden kısa video linki ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Sizin de hayatınız da ufak bir gülücük bırakması umuduyla…

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER